Her Aileye 10.000 TL Nakit Yardımı Yapılacağı Duyuruldu. Cumhurbaşkanı duyurdu her aileye 10.000 TL’ye nakit destek yardımı yapılacak.

Cumhurbaşkanı duyurdu her aileye 10.000 TL’ye nakit destek yardımı yapılacak. Piyasa uzmanı olarak bilinen İslam Memiş ev alacak olan kişilerin bir miktar daha beklemesi yönündeki uyarılarını tekrarladı. Kahramanmaraş merkez üslü olarak yaşanan iki büyük deprem felaketinin etkileri halen daha devam etmekle birlikte uzun bir süre etkisi geçeceği benzemiyor.

Ziraat Bankası TC Kimlik Son Rakamları 0-2-4-6-8 Olanlar Duyurdu: 10.000 TL Üzerinde EK ÖDEME ve KREDİ! Ziraat Bankası TC Kimlik Son Rakamları 0-2-4-6-8 Olanlar Duyurdu: 10.000 TL Üzerinde EK ÖDEME ve KREDİ!

Devlet bu depremin yaralarını sarmak adına bir adım atarak duyuruyu yaptı ve depremzedeleri 10.000 TL tutarındaki destek ödemesini resmiyete döktüğünü duyurdu. Acil nakite ihtiyacı olan depremzedeler için yapılacak olan bu yardım ne zaman alınacak merakla bekleniyor.

Yardımlar Her Aileye Yapılacak mı?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından imzalanan ve her aileyi kapsayacak şekilde 10.000 TL nakit yardımı yapılacağı duyurusu yapıldı. Herhangi bir şart ya da kural olmaksızın dağıtılacağı bildirildi. 6 Şubat 2023 tarihinde Kahramanmaraş merkez üssü 2 büyük deprem felaketinin ardından halen daha yaraların sarılmaya çalışıldığı biliniyor. Devlet için bu deprem konusunda yaraların sarılması adına bir nebze de olsun maddi anlamda ihtiyaç sahiplerine destekte bulunmaya devam ediyor.

 Devlet bunun için bir karar alarak 13,5 milyon vatandaşın etkilenmiş olduğu bu büyük deprem felaketinden etkilenmiş olan depremzedelere yönelik olarak 10.000 TL tutarında destek ödemesi yapacağını duyurdu.  Kahramanmaraş merkez üslü meydana gelen deprem felaketi Kahramanmaraş ile birlikte toplamda 10 ile 1’den etkiledi ve Asrın felaketi olarak nitelendirildi. Bu konuda birçok vatandaşla mağdur duruma düşerek maddi manevi anlamda ihtiyaçları oluşmaya başladı.

Acil nakit ihtiyacı olarak dağıtılacak olan 10.000 TL tutarındaki yardım Ziraat Bankası aracılığı ile depremzede vatandaşların hesaplarını aktarılacağı duyuruldu. Bu yardımdan ise depremden doğrudan etkilenen vatandaşlar faydalanabilecek. Deprem neticesi ile evleri depremden hasar görmüş olan kişilere yönelik olarak yapılacak 10.000 TL tutarındaki yardım Ziraat Bankası’ndaki hesaplara ya da şahsen T.C. kimlik numaralarını aktarılacağı bildirildi. 10.000 TL’lik karşılıksız yardımdan faydalanmak için ise deprem bize de olarak başvuru yapmak yeterli oluyor.