ATV'nin üç sezondur yayınlanan ve yarın akşam final bölümüyle ekranlara veda edecek olan Hercai dizisi sette yaşanan olaylar nedeniyle gündemden düşmüyor.  Ebru Şahin ve Akın Akınözü'nün başrollerini paylaştığı yapım, final bölümü çekimlerinde yaşanan ola

Yapmını Mia Yapım'ın üstlendiği Hercai dizisi üç sezondur ATV'de ekranlara geliyordu. İlk olarak cuma akşamı yayınlanan dizi, bir süredir pazar akşamları izleyici karşısına çıkıyordu. Ancak reytingleri git gide düşen dizi için final kararı alındı. 25 Nisan Pazar akşamı ekranlara veda edecek dizinin son bölümünün çekimleri ile ilgili flaş gelişmeler yaşandı. Mardin'de sete çıkan dizide; final bölümü sırasında set ekibi ile tartıştığı ve çekimlere çıkmadığı belirtilen Akın Akınözü’nün final bölümünün yetişmesini tehlikeye attığı ve birçok çalışana da ağır sözler söylediği iddia edildi.

Final bölümünü tehlikeye atmış

RTÜK'ün Yasaklayacağı Dizilerin Listesi Paylaşıldı! Reyting Rekorları Kıran Dizilere Veda! RTÜK'ün Yasaklayacağı Dizilerin Listesi Paylaşıldı! Reyting Rekorları Kıran Dizilere Veda!

Dizinin yapımcısı Mia Yapım Genel Koordinatörü Suat Erdoğmuş’un, olayla ilgili olarak instagram sayfasından yaptığı duyuru ile Akın Akınözü hakkında olay açıklamalar yaptı. Erdoğmuş, açıklamasında; "Son zamanlarda şahsım aleyhinde çıkan asılsız haberlere karşı işbu açıklamayı yapma zaruretim hasıl olmuştur. Olay günü olan 19/04/2021 tarihinde başrol oyuncularımızdan S.Akın Akınözü, sete çıkmayacağını söyleyip kendisinden ricacı olan tüm personele ters cevaplar verip ağza alınmayacak hakaret ve küfür içeren sözler söyleyerek seti terk etmiştir. " şeklinde konuştu.

Koordinatör Erdoğmuş açıklamasına şöyle devam etti: "Bu arada S. Akın Akınözü, savcılığa gidip aslı astarı olmayan suçlamalarla tarafım ile ilgili şikayette bulunmuş, takribi 5/6 saat seti geciktirmiş, ona ait sahneler çekilmekten mecburen vazgeçilerek, senaryo üzerinde revizyonlar yapılmış, zamanında teslim edilmesi gereken final bölümümüzün yetişmesini tehlikeye atmıştır."

Sete alkollü geliyordu iddiası!

Akın Akınözü'nün zaman zaman sete alkollü geldiğini ve hemen hemen her set günü zamanında sete çıkmayıp, tüm ekibi beklettiğini söyleyen Erdoğmuş, olanları sürekli sineye çektiklerini aktardı. Akın Akınözü'nün tarafınca savcılığa şikayet edildiğini söyleyen Erdoğmuş, yargılama sürecinin devam ettiğini de duyurdu.

Bu açıklamaların ardından Hercai dizisi gündem olurken oyuncu Akın Akınözü'nün hayranları destek kampanyası başlattı. Akınözü’nün haksız yere yıpratıldığı düşüncesinde olan hayranları, twitter ortamında ünlü oyuncuya olan desteklerini ifade eden binlerce paylaşım yapılmaya devam ediliyor. 

Sevenleri Akın Akınözü için "Akın yalnız değildir", "Hakkını ödeyemezsiniz", "Senin güzel kalbini biliyorum, iyi ki varsın" gibi yorumlar yaptı.​​​​​​​

Akın Akınözü'nden sette olay çıkardı iddialarına yanıt

Öte yandan birkaç gün önce Akın Akınözü'nün sete zamanında gelmediği ardından olay çıkarıp otele döndüğü çekimleri atlattığı iddia edilmişti. Hatta bunun ardından Ebru Şahin de partnerini Instagram'dan takip etmeyi bıraktı. 

Bu iddiaların ardından sosyal medya hesabından açıklama yapan Akın Akınözü, olayın kendisiyle ilgisinin olmadığını söyledi. Oyuncu, “Tarafımca gerçekleştirilmediği halde bugün yaşandığı iddia edilen ve gerçekliği tamamıyla farklı yansıtılan olaya ilişkin kendime ve beni her daim saygımdan ötürü açıklama yapma zorunluluğunu hissetmiş bulunmaktayım” dedi.

Daha sonra olayı anlatan Akınözü, “19/04.2021 tarihinde sahne öncesi hazırlık yapılma aşamasında karavan içerisinde bulunduğum esnada set sorumlusu tarafından benden kaynaklı olmayan gecikme sebebiyle şahsım hedef alınarak hakaret ve tehdit içeren sözler söylendi. Devamında şahıs tarafından karavanın dağıtılması ile devam eden ve fiziksel tehdide doğru giden davranışlar nedeniyle setten ayrılarak ‘Karavanı dağıtan ve şahsıma yönelik tehdit ve hakarette bulunan’ şahıs hakkında Midyat Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundum. Karavan dağıtılma eylemi tarafımca gerçekleştirilmediği gibi karavanı dağıtan şahıs hakkında adli birime başvurarak bizzat şikayet oldum” diye konuştu.