Günümüzde ek gelir elde etmek artık şart haline geldi. Hali hazırda bankaların da bu tarz fırsatları bulunuyor. Aylık 2500 TL herhangi bir çaba sarf etmeden kazanç elde etmek isteyenler bu yöntemi denesin.

PTT'den emeklilere ek ödeme! PTT emekli maaşlarını alanlara 10 bin TL verecek! PTT'den emeklilere ek ödeme! PTT emekli maaşlarını alanlara 10 bin TL verecek!

Çeşitli yatırım yöntemleriyle kazanç elde etmek mümkün oluyor. Risksiz ve garanti kazançlar ise vatandaşın daha fazla tercih ettiği yöntemler arasında. 2500 TL hiçbir şey yapmadan nasıl alınır merak ediyorsanız detayları sizlerle paylaşalım. 

Birçok kişi birikimlerini evde saklama eğiliminde. Ancak artan nakit ihtiyaçları, birçok kişiyi bu birikimleri bankalarda değerlendirmeye yönlendiriyor. Mevduat faizleri, bireylerin birikimlerini hem korumalarını hem de ek gelir elde etmelerini sağlıyor. Özellikle 2023 Ekim döneminde, hangi bankaların daha yüksek faiz oranları sunduğu birçok kişi için önemli bir konu.

Merkez Bankası'nın faiz politikaları, mevduat faiz oranlarını doğrudan etkiliyor. Bankalar da bu durumu fırsat bilip, müşteri çekmek ve mevcut müşterilerini memnun etmek amacıyla faiz oranlarında artışa gidebiliyor. Aynı zamanda bu, kredi faizlerinin de yükselmesi demek. Vatandaşlar da güncel mevduat oranlarına göre hareket ediyor.

faizmevduat

Mevduat Faiz Hesaplarının Getirisi Nedir?

Artan faiz oranları, hem kredi kartı ve kredi faizlerini hem de mevduat faizlerini yukarı çekiyor. Bankaların sunmuş olduğu mevduat faiz oranları, genellikle vade süresine bağlı olarak %35 ile %43 arasında değişiklik gösteriyor. Bu, evde birikimleri olanlar için yüksek getirili bir fırsat anlamına geliyor. Kredi faiz oranları ise, ortalama olarak %3.50'den %4.10'a kadar yükselmiş durumda. Özellikle 32 günlük ve 92 günlük vade seçenekleri için faiz getirisi oldukça merak edilen bir konu. Bazı bankaların 50.000 TL için sunduğu mevduat faiz oranları ve getirileri şöyle:

  • AKBANK: %40 faiz oranı ile 1.665,75 TL kazanç.
  • ING: %38 faiz oranı ile 1.582,47 TL kazanç.
  • DENİZBANK: %41 yıllık faiz oranı ile 1.707 TL kazanç.
  • YAPIKREDİ: %23 yıllık faiz oranı ile 958 TL kazanç.

Mevduat hesapları, bankaların sunduğu bir hizmettir. Genelde vadesiz ve vadeli olmak üzere iki tip hesap bulunur. Vadeli hesaplar, yani mevduat hesapları, kişilere belirli bir faiz oranı üzerinden getiri sağlama fırsatı sunar. Bu hesaplar, ana parayı koruma ve artırma olanağı sunar.