İktidara yakın gazetecilerden biri olarak bilinen Sabah gazetesi yazarı Hilal Kaplan bugünkü köşesinde pahalılık konusunu gündeme getirdi. Son dönemlerde yapılan zamları eleştiren Hilal Kaplan, Kısa süre içerisinde sosyal medyada TT listesine girdi. Hilal Kaplan'ın sosyal medyada gündem olan yazısı haberimizin devamında…

Sabah gazetesi yazarı ve iktidara yakın isimlerden biri olarak bilinen Hilal Kaplan bugünkü köşe yazısında pahalılık konusunu gündeme getirdi. Bugüne kadar iktidarı böyle eleştirme Yani bu defa zamlardan dert yanan Hilal Kaplan sosyal medyada da yazısı ile kısa süre içerisinde gece oldu. Hilal Kaplan Vergili KDV indirimlerinin fiyatlara yansıtılmadığını belirtirken marketlerin ve gıda zincirlerinin kepçe ile zam yaptığını söyledi. Hilal Kaplan'ın o yazısı sosyal medyanın gündemine oturdu.

Milli mesele haline geldi

Hilal Kaplan, bugünkü köşe yazısında artık gıda fiyatları meselesinin milli mesele haline geldiğini belirterek şu ifadeleri kullandı; “Mevcut durumda Tarım Bakanlığı, ülkenin milli güvenliğini Savunma Bakanlığı kadar ilgilendiren bir konumda bulunuyor. Keza alacağı önlemler ve Adalet Bakanlığı ile istişareli olarak uygulayacağı yaptırımlarla Ticaret Bakanlığı da... Özellikle olası gıda ihracatı kısıtları, fiyatları keyfi artırdığı düşünülen zincir marketlere dair kamuoyunun beklediği cezai düzenlemeler ve Hal Yasası konusunda nasıl bir yol izleneceği merak ediliyor.”

Bunu Yaptırmazsanız Aracınız Yakında Trafiğe Çıkamayacak! İşte Hem Para Cezası Hem de Trafikten Men Aldıran o Hareket.. Bunu Yaptırmazsanız Aracınız Yakında Trafiğe Çıkamayacak! İşte Hem Para Cezası Hem de Trafikten Men Aldıran o Hareket..

KDV indirimi uygulanmıyor

Şu anda insanların hayatını yakından ilgilendiren her kalemde fiyatların kepçe ile yapılan zamlar sonucu arttığını belirten Hilal Kaplan, devlet KDV indirimi yapsa bile marketlerin fiyat düşürmemeye devam ettiğini dile getirdi. Bu gidişe bir an önce dur denmesi gerektiğine dikkat çeken Hilal Kaplan, “Devletin doğalgazın % 80'ini sübvanse ettiği, bazı ürünlerde gümrük vergisini sıfırladığı, üzerine düşen yükü çektiği ama bunun piyasada karşılığını göremediği büyük bir haksızlıklar silsilesi aldı başını gidiyor. Bundan ötürü önce halk, sonra da devlet yara alıyor.” dedi.