Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından son koronavirüs tablosunu paylaştı ve ekledi; "Allah o zor günleri semtimize uğratmasın.”

Koronavirüs salgınında yeni dönem geçtiğimiz aylarda başlamış ve başta açık alanlarda maske kullanımı zorunluluğunun kaldırılması olmak üzere bir çok yasak hayatımızdan çıkmıştı. Türkiye’nin koronavirüs tablosu da her geçen gün iyileşmeye devam ediyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’da dün sosyal medya hesabından bir açıklama yaparak bu olumlu seyrin sevincini paylaştı. Bakan Koca, güncel koronavirüs tablosunu "Allah o zor günleri semtimize uğratmasın." notuyla paylaştı.

Türkiye güncel koronavirüs tablosu

Koronavirüs salgını ülkemizde günden güne etkisini kaybetmeye devam ediyor. Salgında hem vaka hem de vefat sayıları düşerken bir süredir vaka sayıları sadece Sağlık Bakanlığı’nın resmi internet sitesinden paylaşılıyor. Ancak dün Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medya hesabından son durumu paylaştı. Bakan Koca’nın paylaşımına göre Türkiye’de son 24 saatte 6 bin 635 kişinin koronavirüs testi pozitif çıkarken 25 kişi hayatını kaybetti.

Yapı Kredi Bankası Müşterilerine Özel: 100.000 TL’ye Kadar Kredi Fırsatı! Yapı Kredi Bankası Müşterilerine Özel: 100.000 TL’ye Kadar Kredi Fırsatı!

son-koronavirus-tablosu-umut-verdi-vaka-ve-olu-sayilari-dusmeye-devam-ediyor-3

Hastanelerde son durum

Uzmanlar da artık salgında zor günlerin geride kaldığını söylüyor. Sağlık Bakanı Fahrettin koca sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada hastanelerdeki son durumu da anlattı. Şu anda Türkiye genelinde Tamam 804 hastanede yoğun bakımlarda koronavirüs hastası olmadığını belirten Sağlık Bakanı Fahrettin koca, yatarak tedavi Gören hasta sayısının 0 olduğu hastane sayısını 519 olarak açıkladı. Fahrettin Koca paylaşımına “Allah o zor günleri semtimize uğratmasın." notunu ekledi.