İstanbul’da TIR’larla gerçekleşen büyük soygunun hikayesini öğrenenlerin ağzı açık kaldı...

İstanbul Esenyurt’ta gerçekleşen soygunda, bir sitede böcek ilaçlaması için anlaşılan şirketin gerçekleştirdiği soygun akıllara Hollywood senaryolarını getirdi.

Esenyurt’ta yer alan Alkop Sanayi Sitesi yöneticileri böcek ilaçlaması için anlaştıkları bir firma tarafından akıllara kazınacak şekilde soyuldu. 

İlaçlama için firmadan gelen araç, biber gazı ile bayıltıcı madde püskürtüp önce sitenin güvenliğini etkisiz hale getirdi, sonra TIR’larla tüm işyerlerini soydu.

Alkop Sanayi Sitesi | Alkop Alüminyumcular Sanayi Sitesi

Sabah’tan Ömer Karahan’ın haberine göre, Eylül ayı başında Esenyurt'taki Alkop Sanayi Sitesi yönetimi, tüm işyerlerine böcek ilaçlaması yapılması için bir şirketle anlaşma yaptı ve şirketin sanayiye gönderdiği ilaçlama aracı, önce biber gazı ardından bayıltıcı madde kullanarak güvenlik elemanlarını etkisiz hale getirdi ve sonrasında sanayiye sokulan TIR'lara kıyafet, yiyecek gibi sitede stoklu tüm malları konularak olay hırsızlık gerçekleşti.

TAYLAN MAHMUT ÇORTA SİYASET SAHNESİNDE! TAYLAN MAHMUT ÇORTA SİYASET SAHNESİNDE!

ALKOP Sanayi Sitesi - Istanbul'da Çalışma Alanı

Hırsızlar kaçtığı öğrenilirken daha da ilginç olanı ise durumu öğrenen site yönetiminin kamera kayıtlarınıizledikten sonra "Hepimiz saygın iş adamlarıyız, tüm Türkiye'ye rezil oluruz" diyerek durumu örtbas etmiş olamaları.

Zira bu örtbas kararı alınarak olayın emniyete yansıtılmadığı ortaya çıktı.