Seçimlere yaklaşırken, siyasetin gerginliği vatandaşa yansımaya başlamıştı ki, en son Millet İttifakı çatlağı konuşulmaya başlandı. Acak Meral Akşener cephesinden gelen sözler yeni bir gündem yarattı.

Seçimler ile ilgili "ortak aday" konusu merak edilirken, son olarak "Millet ittifakı Çatlağı" olarak gündemde konuşulur olmuştu ki, hem aday sorularında hem de "çatlak" iddialarına cevaben CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun ''Benimleyseniz, benimle olduğunuzu artık hissetmek istiyorum. Sırtımı size yaslayacağımı bilmek istiyorum'' sözleriyle adeta bir "adaylık ilanı" ve "meydan okuma" gelmişti.

Kılıçdaroğlu'nun çağrısı ve ilanı sonrası ise hem bürokratlardan hem de sosyal medya kullanıcılarından yoğun bir "seninleyiz Kılıçdaroğlu" cevabı gelmişti.

Kış lastiği uygulaması ne zaman başlayacak? Dikkat, tarih erkene çekildi! Kış lastiği uygulaması ne zaman başlayacak? Dikkat, tarih erkene çekildi!

Kılıçdaroğlu, Akşener ile görüştü

Bu çağrıya en dikkat çeken cevap ise İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'den geldi. "Kılıçdaroğlu'na ölünceye kadar şükran duyacağım" diyen Akşener "Cumhurbaşkanlığını da meclisi de kazanacağız" diyerek dikkat çeken bir açıklama yaptı.

İzmit Belediyesi’nin üç yıllık çalışmalarının anlatıldığı programda konuşan Akşener "yeni gündem" ve Kemal Kılıçdaroğlu ile ilgili şu sözleri paylaştı;

İYİ Parti lideri Meral Akşener: Kılıçdaroğlu'nun adaylığı konusu elbette hakkıdır - Son Dakika Haberler

"Bu seçimi almak zorundayız. Bu seçimde başarmak zorundayız. Türkiye ölmez, bitmez; varsayın kaybettik bir daha parlamenter sistem konuşulamaz. Önceliğimiz parlamenter sisteme geçmektir. Cumhurbaşkanlığını da meclisi de kazanacağız''

''Kendisine herhalde ölünceye kadar şükran duyacağım. Ben sülaleme ‘Sayın Kılıçdaroğlu’nu çocuklarıyla beraber’ vasiyet ettim. Başlarına bir şey gelirse bendedir, bizdedir''