Çocuklara destek sağlamakta olan hükümet, ilkokuldan başlayarak üniversiteye kadar öğrencilerin elinden tutuyor. Eğitim destekleri 6000 TL'yi bulmakta.

Ziraat Bankası Açıklama Yaptı! Başvuru Yapan Emekliler İçin ve Çalışanlar İçin 100.000 TL Ödeme Ziraat Bankası Açıklama Yaptı! Başvuru Yapan Emekliler İçin ve Çalışanlar İçin 100.000 TL Ödeme

2024 yılında, okul çağındaki çocukları için ekonomik sıkıntı içinde olan ailelere maddi destek sağlanacak. Bu haber, bir televizyon programında gündeme getirildi. Aileler bu destekten nasıl yararlanacak, kimler bu destekten faydalanabilecek ve hangi kriterlerde ne kadar ödeme yapılacak? İşte detaylar...

Destek Ödemeleri Zamlandı 6514 TL'yi Buldu!

Bu yeni eğitim yardım paketi, özellikle ekonomik zorluk yaşayan aileleri hedef alıyor. Belirlenen miktarlara göre okul öncesi eğitim gören çocuklar için ailelere 3.619 lira, ilkokul seviyesindeki çocuklar için 5.428 lira, ortaöğretimdeki öğrenciler için 5.790 lira ve üniversite öğrencileri için 6.514 lira yardım yapılacak. Ortaöğretim seviyesinde olmasına rağmen eğitime devam edemeyen gençler için destek 2.421 liradan 3.619 liraya çıkarıldı.

Bu yardımdan faydalanabilmek için bazı kriterler belirlendi. E-Devlet platformu üzerinden başvurular kabul edilecek ve belirli kriterleri karşılayan aileler bu yardımdan faydalanabilecek. İşte bu kriterler:

  • Sosyal hizmet kurumlarında bakım altında olan ve ailelerine geri dönebilecek durumda olan çocuklar.
  • Ekonomik darboğaz nedeniyle koruma altına alınması düşünülmeyen ancak maddi destekle aile yanında kalabilecek çocuklar.
  • Yaşları nedeniyle sosyal hizmetlerden ayrılan, ancak ekonomik destek olmazsa zor durumda kalabilecek gençler.
  • Beklenmedik bir kaza, doğal afet ya da hastalık sonucu ekonomik sıkıntıya düşen ailelerin çocukları ve ameliyat gerektiren durumlarla karşılaşan veya vefat eden bireylerin çocukları.