Elektirik şirketlerinin vurgunu ve buna bağlı olarak AKP'li vekil ve başkanların aldığı huzur hakkı skandalı Kayseri'den patlak verdi!

Elektirik şirketlerinin vurgunu ve buna bağlı olarak AKP'li vekil ve başkanların aldığı huzur hakkı skandalı Kayseri'den patlak verdi!

CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç ve Belediye Genel Sekreteri Hüseyin Beyhan’ın Kayseri ve Civarı Elektrik Türk A.Ş. (KCETAŞ) Yönetim Kurulu’nda yer aldığını ortaya çıkarttı.

Ortaya çıkan bilgiye göre AKP'li başkan ve isimler elektrik şirketinde hem yönetici sıfatında bulunuyorlar hem de sadece bir yıl içerisinde tam 3 milyon 364 bin 596 lira huzur hakkı almışlar.

Çetin Arık skandalı “Üst düzey yöneticilere sağlanan mali haklar, bir yıl içerisinde tam 3 milyon 364 bin 596 lira huzur hakkı almışlar. Kayseri'de de binlerce yurttaşın elektriğini kesmişler, karanlıkta bırakmışlar" sözleri ile anlattı.

CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç'ın KCETAŞ Yönetim Kurulu Başkanlığı, Belediye Genel Sekreteri Hüseyin Beyhan'ın da KCETAŞ Yönetim Kurulu üyeliği görevlerinde bulunduğunu da açıkladı.

Arık, ANKA Haber Ajansı'na şu değerlendirmeyi yaptı.

Audi A4 Mart Ayı Fiyat Listesi Açıklandı! Bu Aya Özel İndirimler Havada Uçuşuyor! Audi A4 Mart Ayı Fiyat Listesi Açıklandı! Bu Aya Özel İndirimler Havada Uçuşuyor!

"Kayseri elektriği kesilen konut sayısında 81 ilde birinci oldu. Türkiye ortalamasının dört katı. Gönül belediyeciliği yapacağız diyenler, huzur hakkı peşinde koşarken Kayseri karanlıkta kaldı. Kayseri'de 218 bin 694 konutun elektriği kesildi. Vatandaşın huzuru kaçtı ama gönül belediyeciliği yapacağız diyen AK Parti'nin belediye başkanları elektrik şirketlerinden huzur hakkı adı altında binlerce lirayı ceplerine indirdi.

Bakınız KCETAŞ'ın Yönetim Kurulu. Başkanı Büyükşehir Belediyesi Başkanı Memduh Büyükkılıç, yönetim kurulu üyesi genel sekreteri. Yönetim organı ve üst düzey yöneticilere sağlanan mali haklar bir yıl içerisinde tam 3 milyon 364 bin 596 lira huzur hakkı almışlar. Yani yetim hakkı almışlar. Kayseri'de de binlerce yurttaşın elektriğini kesmişler, karanlıkta bırakmışlar."