İBB Meclisi Ak Parti Grup Başkanvekili ve Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu, İstanbul’da evini dönüştürmek isteyenlere 2 yıl geri ödemesiz kredi verileceğini açıkladı.

Türkiye'nin yüz ölçümü yaklaşık 780 bin kilometrekareyken en büyük il Konya'nın yüz ölçümü yaklaşık kaç kilometrekaredir Türkiye'nin yüz ölçümü yaklaşık 780 bin kilometrekareyken en büyük il Konya'nın yüz ölçümü yaklaşık kaç kilometrekaredir

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili ve Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu, İstanbul’da yapılarını dönüştürmek isteyen her vatandaşa en az 1 Milyon Türk Lirası olmak üzere 2 yıl geri ödemesiz ve 0,69 vade ile kredi verileceğini açıklarken, bu kredinin de ayrım yapılmadan herkese verileceğini duyurdu.

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi Mart Ayı toplantısının birinci oturumu, Meclis 1. Başkanvekili Zeynel Abidin Okul başkanlığında Saraçhane’de bulunan belediye binasında yapılırken, toplantı esnasında AK Parti Grup Başkanvekili ve Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu, gündem dışı konuşmak için söz istedi. İstanbul’da bugün ve yarın ilgili bakanların açıklayacağı müjdeli bir haberden bahsetmek istediğini ifade eden AK Parti Grup Başkanvekili Göksu, İstanbul’da yapısını dönüştürmek isteyen her vatandaşa 2 yıl geri ödemesiz kredi verileceğini duyurdu.

Her bir vatandaşa 2 yıl geri ödemesiz 0,69 vade ile kredi verilecek ve kredi miktarı da en az 1 Milyon TL olacak

İBB Meclisinde gündem dışı konuşan AK Parti Grup Başkanvekili Göksu, 2 yıl ödemesi olan bu kredi için her bir vatandaşa verileceğini en az da 1 milyon lira olduğunu ifade ederken, kredinin 0,69 vadeli olduğunu da ekledi. Ayrıca Göksu, bu kredi imkanının tüm vatandaşlara verileceğinin de altını çizdi.

Diğer bir yandan da yapılan açıklamada ifade edilenlere göre de, eğer bir şirket ada bazında dönüşüm yapmak isterse de Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından da şirketin ilgili kriterleri yerine getirmeleri şartıyla da şirkete de aynı şekilde inşaat yapım kredisi verilecek.

Bunların yanı sıra ise kiracılar da yeni düzenlemede unutulmadığını belirten AK Parti Grup Başkanvekili Tevfik Göksu, kiracıların sorunlarını ortadan kaldırmak için de devletin ‘Yap-İşlet-Devret’ modeli ile kiralama sisteminin de detaylı bir şekilde Bakanlık tarafından açıklanacağını da ifade ederken, kiracılarla ilgili de bir usul getirileceğini söyledi.

İBB Meclisi’nde gündem dışı konuşmasıyla müjde verdiğini aktaran Esenler Belediye Başkanı ve İBB Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Tevfik Göksu konuşmasını detayları bugün ya da yarın Maliye ve Hazine Bakanı Nurettin Nebati’nin vereceğini söylerken ‘İstanbul’a ve ülkemize hayırlı olsun’ diyerek konuşmasını da sonlandırdı.