İBB işçilerine yapılan silahlı saldırı hem korku yarattı hem de Türkiye'de artan silahlı çatışmalar sonrası şüphe. Silahlanmanın bu kadar kolay olup olmadığı sorgulanmaya başlandı.

Ümraniye’de yol bakım, onarım ve asfaltlama çalışması yapan  İstanbul Büyükşehir Belediyesi İBB ekiplerine silahlı saldırı düzenlendi ve saldırıda 1 kişi yaralandı.

AA'nın aktardığına göre, Dudullu Baraj Yolu'nda asfalt çalışması yapan İBB'ye bağlı işçiler yolu trafiğe kapatmışlardı ki asfaltlama çalışması devam ederken iddiaya göre içerisinde 5 kişi bulunan bir otomobil, yolun kapalı kısmından geçmek istedi.

İBB işçilerine silahlı saldırı düzenlendi - Memur Postası

Fenerbahçe'nin Chelsea kulübü ile oynadığı futbol maçında hem kendi kalesine hem rakip kaleye gol atan futolcu kimdir? Fenerbahçe'nin Chelsea kulübü ile oynadığı futbol maçında hem kendi kalesine hem rakip kaleye gol atan futolcu kimdir?

Çalışma yapan işçilerin izin vermemesi üzerine yaşanan tartışmanın ardından otomobildekiler bölgeden ayrıldı ancak alkollü olduğu iddia edilen kişiler otomobille geri dönerek yol çalışması yapan işçilere silahla ateş ettiler.

Saldırıda bir işçiye kurşun isabet ederken yaralı işçi Çağlar Ç. Prof. Dr. İlhan Varank Sancaktepe Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı. Yaralı işçinin hayati tehlikesinin bulunmadığı öğrenildi.

Olay yeri inceleme ekipleri, olay yerinde 13 boş kovan toplarken saldırıya uğrayan işçilerden Mesih A. o anları şöyle anlattı:

Ümraniye'de İBB ekiplerine silahlı saldırı: 1 yaralı

"Gece yol çalışması yapıyorduk. Bizim arkadaşlar makine arıza verdiği için duruyorlar. Bir Megane geliyor. Arabada 5 kişi var. Yoldan geçmek istiyorlar, bizimkiler izin vermiyor. Kaza yaparsınız diyorlar. Onları uyarıyorlar. Onlarda, “Bekleyin 10 dakika sonar geleceğiz” diyorlar Gerçekten 10 dakika sonra geliyorlar. Bize ateş açtılar. Biz de kaçtık. Bir yaralı arkadaşımız var. Durumu iyi. Olay saat 04.30 sularında oldu."