İstanbul Büyükşehir Belediyesi Halk Ekmek zammını bütün sosyal medya hesaplarından duyurdu. Peki, halk ekmeğe ne kadar zam geldi? Halk Ekmek kaç TL oldu?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi resmi sosyal medya hesaplarından Halk Ekmek zammını duyurdu. Son dönemlerde talep patlaması yaşanan Halk Ekmek artık zamlı fiyatı ile satışa sunulacak. Halk ekmek zammı 11 Şubat 2022 cuma gününden itibaren İstanbul genelinde geçerli olacak. Peki, Halk Ekmek ne kadar oldu? Halk Ekmek kaç TL oldu?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne ait resmi sosyal medya hesaplarından halk ekmeğe zam yapıldığı açıklandı. Sosyal medyadan duyuru yapan İstanbul Büyükşehir Belediyesi, 11 Şubat Cuma günü itibariyle İHE üretimi olan 250 gram halk ekmeğin artık 2 TL'den satılacağını açıkladı. Daha önce de İstanbul Büyükşehir Belediyesi ekmek yönetim kurulu başkan vekili Özgen Nama, konu hakkında bir açıklama yaparak halk ekmeğe zam yapılacağını duyurmuştu. Nama açıklamasında “Diğer ürünlerde yüzde 100 zam olması konuşuluyor ancak ekmeğe yüzde 100 zam yapmamız söz konusu değil” demişti.

İş Sözleşmesi İmzalandı En Düşük Maaş 30 Bin TL Oldu! Yeni Ödemeler Hesaplara Yatmaya Başladı! İş Sözleşmesi İmzalandı En Düşük Maaş 30 Bin TL Oldu! Yeni Ödemeler Hesaplara Yatmaya Başladı!

Zam yarından itibaren geçerli olacak

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından halk açıklanan halk ekmek zammı 11 Şubat Cuma gününden itibaren tüm İstanbul genelinde geçerli olacak. Artık 250 gram Halk Ekmek, 2 TL fiyatı ile satışa sunulacak. Halk etmek son dönemlerde talep patlaması yazıyordu. Uygun fiyatlı olması nedeniyle vatandaşlar Halk Ekmek almaya yönelirken zam sonrasında talepte herhangi bir değişiklik olup olmayacağı merak konusu oldu.