HDP tartışmasının ardından şimde de İYİ Parti'den "CHP ile ittifak içinde değiliz" açıklaması geldi.

Millet İttifakı'nda "HDP'ye bakanlık" tartışmaları devam ederken İYİ Parti Genel Sekreteri Uğur Poyraz'dan, partisinin şu an için CHP ile ittifak içerisinde olmadığına dair çarpıcı açıklamalar geldi.

Cumhurbaşkanlığı seçimleriyle ilgili katıldığı canlı yayın programında açıklamalar yapan İYİ Parti Genel Sekreteri Uğur Poyraz yaptığı açıklamalar ile gündemde olan "Millet İttifakı dağılıyor" söylemlerini adeta doğru çıkarttı.

Fehmi Koru: Küçük hesaplarla Millet İttifakı çatlarsa seçimin sonunda küçük hesap sahipleri üzülebilir | Independent Türkçe

En son HDP'nin olduğu masada yer almayacaklarını söylemesi ile gündem olan İyi Parti şimdi de söylem değiştirdi.

İYİ Parti Genel Sekreteri Uğur Poyraz katıldığı canlı yayın programında şu an partisinin CHP ile ittifak içinde yer almadığını söylerken gelen "CHP ile ortak olmadığınız mı söylüyorsunuz şu an?" sorusuna "Evet" yanıtını verdi.

Türkiye'nin yüz ölçümü yaklaşık 780 bin kilometrekareyken en büyük il Konya'nın yüz ölçümü yaklaşık kaç kilometrekaredir Türkiye'nin yüz ölçümü yaklaşık 780 bin kilometrekareyken en büyük il Konya'nın yüz ölçümü yaklaşık kaç kilometrekaredir

Poyraz devamında konu ile ilgili şu daha çarpıcı olan açıklamayı yaptı;

İYİ Parti'li Uğur Poyraz: CHP ile ittifak içinde değiliz - Yeni Şafak

"Altılı masa olarak tanımladığınız masanın bir tane kuruluş amaç ve tanımı var. Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem. Defalarca ifade ettiğimiz çok net bir şey var. Biraz önce de ittifakın tanımını verdim. Seçim kararı alındıktan sonra, 6'lı masadaki altı parti seçimden sonra, seçim kararı ile birlikte, altı parti ittifak olabilir. İçlerinde birkaç tanesi ittifak olabilir seçim kararı verildiğinde."

Poyraz'ın bu söylemi ve İyi Parti'nin son günlerdeki yaklaşımları ise sosyal medyada, seçim anketlerine yükselen oy oranları sonrası beklentilerinin artmasına ve kendilerine güvenmelerine yoruldu.

İYİ Parti Genel Sekreteri Uğur Poyraz bombayı bıraktı: CHP ile ittifak içinde değiliz - Son Dakika