Tek bir bankadan nakit avans fırsatı geldi. Nakit avans kullanıma kapandı derken o banka kampanyanın hasını yaptı. Faizsiz nakit avans fırsatı sundu.

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası’ndan geçtiğimiz günlerde nakit avans kullanımına dair bankalara talimat gönderildi ve bu doğrultuda bankaların menkul kıymet tesisi zorunluluğu yürürlüğe kondu. Bankalar ise alınan bu kararın ardından nakit avans işlemlerini kullanıma kapatmaya karar verdi. Bireysel krediler için alınan karara yönelik nakit çekim ve kuyum harcamasında krediye bağlı olarak yüzde 30 oranında bankaların menkul kıymet tesisine tabi tutulması kararı alındı.  

Nakit avans çekerek bazı harcamalarını halletmek ya da alacağı ihtiyaçlarda eksik kısmı kapatmak isteyen vatandaşlar şaşkın kaldı. Birçok banka inisiyatifine kalan bu karar doğrultusunda belirsiz şekilde nakit avans işlemlerini durdurdu. Nakit avans konusunda ise şu an yalnızca bir banka kampanyasını belirli şartlar altında sürdürmeye karar verdi.  

faizsiz nakit avans veren bankalar

HANGİ BANKA NAKİT AVANS VERİYOR? 

Nakit avans konusunda yaşanan talep patlaması yetişilemez bir hal almıştı. Bu noktada ayrıca çekilen nakit avansların yatırım amaçlı ve kuyum harcamaları için kullanıldığı görüldü. Talebin orantısız biçimde artmasına yönelik vade sayıları düşürülse de nakit avans 1,36 faizli olduğu için düşük faiz tüm vatandaşların tercih etmeyi sürdürmesine sebep oldu. Şimdiyse tek bir banka belirli şartlarda bir sürede daha nakit avans kullanımını sürdürmeye karar verdi.  

 KUVEYT TÜRK BANKASI NAKİT AVANS KAMPANYASI 

Nakit avans işleminin kullanıma kapatılmasının ardından yalnızca esnaf ve KOBİ’ler için belirli şartlarda kullanımına Merkez Bankası kararı ile izin verildi. Bunun dışında kullanmak isteyen vatandaşlar bankaların yüzde 30 menkul kıymet tesisi inisiyatifine bağlı olarak yararlanabilmektedir. 

hangi bankalar faizsiz nakit avans veriyor

Kuveyt Türk Bankası ise faizsiz 10 bin TL’ye kadar nakit avansı kendi bankasından ilk kez müşteri olacak vatandaşlara sunmaktadır. Kuveyt Türk Mobil ile İhtiyaç Kart müracaatında bulunanlar yalnızca 1 kereye mahsus olarak faizsiz nakit avans kullanabilmektedir. Kampanyayı değiştirme, sonlandırma ve koşullarına yönelik haklar ise Kuveyt Türk’e aittir. 6 ay vadeli olarak faizsiz nakit avans işleminde ise aylık ödemeler 1.666,67 TL olarak ödenmektedir. 

Madison Beer ifşa görüntüleriyle gündemde! Adı Kenan Yıldız ile aşk haberlerine karışmıştı! Madison Beer ifşa görüntüleriyle gündemde! Adı Kenan Yıldız ile aşk haberlerine karışmıştı!

Kuveyt Türk Bankası faizsiz ihtiyaç nakit avans kampanyası için son tarih verilmemekle birlikte “Faizsiz nakit avans” kullanmak isteyen vatandaşlar İhtiyaç Kart başvuruları onaylandıktan sonra fiziki olarak kart ulaşmadan mobil uygulamadan işlemlerini yapabilmektedir.