Zafer Partisi Başkanı Ümit Özdağ'ın 'iç savaş çıkacak' iddiası sonrası İçişleri Bakanlığından gelen açıklama "ikinci raund" olarak yorumlandı.

Mülteciler sonrası yaptığı 'mayın' çıkışıyla gündem değiştiren Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ son olarak 'iç savaş çıkacak' iddiasında bulununca İçişleri Bakanlığından açıklama geldi.

Madison Beer ifşa görüntüleriyle gündemde! Adı Kenan Yıldız ile aşk haberlerine karışmıştı! Madison Beer ifşa görüntüleriyle gündemde! Adı Kenan Yıldız ile aşk haberlerine karışmıştı!

Bakan Yardımcısı ve Bakanlık Sözcüsü İsmail Çataklı, "Bunun çok açık iç savaş kışkırtıcılığı olduğunu düşünüyoruz. Ve bununla ilgili suç duyurusunda bulunacağız." diyerek açıklama yaptı.

Ümit Özdağ ile Süleyman Soylu gerilimi: 'Bunun AK Partililerle ilgisi yok, Soylu ile aramda kişisel bir şeye dönüştü' - BBC News Türkçe

Türkiye’de “iç savaş çıkacağı" iddiasında bulunan Özdağ, "Ekonomik yaşam, sokaklarımız güvensizleşti. Çeteler oluşuyor. Sonuçta Türkiye'de iç savaş çıkacak. Yüzde kaç ihtimal? Yüzde 100 ihtimal ama mesele ne zaman olacağı." söyleminde bulunmuştu.

Hakkında İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan "suç duyurusu" açıklaması sonrası ise Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, bugün 15.00'te basın açıklaması düzenleyeceğini duyururken "Bakalım kim neye hazırlanıyor.Bütün basın davetlidir."dedi.