Türkiye'nin halkı bir yandan Saraylara, garantili iktidar projelerine, vekillerin üçlü-beşli maaşlarına, fiyasko hesaplamalı havalimanlarına, bakan eşi, dostu, çocuğu masraflarına para yetiştirmeye çalışıyor bir yandan da karnını doyurmaya uğraşıyor...

Türkiye'nin halkı bir yandan Saraylara, garantili iktidar projelerine, vekillerin üçlü-beşli maaşlarına, fiyasko hesaplamalı havalimanlarına, bakan eşi, dostu, çocuğu masraflarına para yetiştirmeye çalışıyor bir yandan da karnını doyurmaya uğraşıyor...

Tarım arazileri saraylar için, müteahhitler için talan edilirken buğdayını bile yurtdışından ithal etmek zorunda kalan ülkede zamlar da aman vermiyor.

Eğitimi ayrı, ekonomisi ayrı, demografisi ayrı çöken ülkede halk ucuz ekmek kuyruklarına muhtaç olmuş, intihar ve cinnet haberleri yağmur gibi yağarken vatandaş ne yapacağını şaşırmış durumda.

Emekli ikramiyesi ile ev alan günlerden, kira bile ödeyemeyecek duruma gelen, hatta arabanın bile babadan çocuğa geçecek bir yatırım aracı olduğu günlere gelen halk bir yandan barınma sorunu bir yandan da gıda sorunu yaşıyor.

Baskılanan kurların da artık baskılanamayacak duruma gelip hareketlenmeye başlaması ile daha da kötü günlerin geleceği bilinirken, bir zam açıklamasının hemen ardından, aylardır yeni bir zam haberi gelmeye devam ediyor. 

Meslek örgütlerinden ortak açıklama: Zama zam geliyor! - Gündem - AYKIRI haber sitesi

Resmen ayaklar altında kalan halkın kalan tek keyfi çaya yüzde 43,71 zam yapıldı derken Türk kahvesi ve şeker de zamlandı.

Nasıl zarar ettiği halen anlaşılmayan Çaykur'un kuru çaya 43,71 oranında zam yapıldığını duyurmasının hemen ardından Türk kahvesi ve şekere de zam geldiği günde, kıyıdaki haberlerde ise 20 yılda ülkeyi yöneterek bu hale getiren iktidar partisi AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın  1100 mü 1500 mü oda olduğu halen netlik kazanmayan genel sarayının spor kompleksi, ek binası için bütçe akmaya halen devam ederken, kışlık sarayına ise 9 tanecik bakanlık konağı daha eklenileceği yer aldı.

YENİ TL VE SONRASI YOKSULLAŞMA İLE KAFASI KARIŞAN HALK MİLYARLAR VE MİLYONLARIN NE ANLAMA GELDİĞİNİ BİLMEDİĞİ İÇİN HARCAMALARIN DEHŞET BOYUTUNU ALGILAYAMIYOR AMA;

Emine Erdoğan'ın Gençlik Yılları - Güncel - ODATV

Cumhurbaşkanlığı Sarayı yani  meşhur "Külliye" için zaten şimdiye kadar 3 milyar 83 milyon lira harcandığı basında da yer alırken buna Erdoğan'ın beklemek zorunda kaldığı ek binalar, acil olan spor kompleksi dahil değildi.

Marmaris’teki yazlık saray ise 640.5 milyon ve Bitlis Ahlat’taki kışlık saray da 99 milyon liraya mâl olacağı biliniyordu ki şimdi bu 9 ayrı bakanlık konakları için ise ayrıca ne kadar ödeyeceğimizi henüz bilmiyoruz.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan'ın Kovid-19 testleri pozitif çıktı

Bunu Yaptırmazsanız Aracınız Yakında Trafiğe Çıkamayacak! İşte Hem Para Cezası Hem de Trafikten Men Aldıran o Hareket.. Bunu Yaptırmazsanız Aracınız Yakında Trafiğe Çıkamayacak! İşte Hem Para Cezası Hem de Trafikten Men Aldıran o Hareket..