İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Karadeniz programını takip eden gazetecilerle otobüste çektirdiği fotoğraf ile ilgili tartışmaya en son Abdulkadir Selvi dahil oldu.

TEB bankası 50 bin TL ihtiyaç kredisi başladı TEB bankası 50 bin TL ihtiyaç kredisi başladı

Ekrem İmamoğlu'nun Karadeniz turu tartışmasına Hürriyet Gazetesi yazarı Abdülkadir Selvi öyle bir cevap verip açıklama yaptı ki okuyan bir daha okudu.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Karadeniz turuna davet ettiği gazeteciler üzerinden gelen eleştirilere  "Yarın örneğin Abdülkadir Selvi'yi davet etmek istiyorum" ifadelerini hatırlatan Selvi köşe yazısında açıkça alındığını anlattı.

Selvi, İmamoğlu'nun sözlerine "Samimi olarak söyleyeyim. Gereksiz bir tartışmaya malzeme yapılmak istendiğimi hissettim" yanıtını verirken asıl derdini de açıkladı.

İmamoğlu aldığı tepkilere istinaden cevap olarak "Bugün Nagehan Hanım gelmiştir, yarın örneğin Abdülkadir Selvi'yi davet etmek istiyorum. Çünkü beni, iki yıldır bir görevli gibi Genel Başkanımla kavga ettirme çabasında bir insan. Gelsin bakalım ben öyle biri miyim? Nasıl biriyim? Tanısın, anlasın. Kötü yazanlarla daha da ayrı sohbet edeceğim" ifadelerini kullanmıştı.

Tartışmaların ardından iktidara yakınlığıyla bilinen Hürriyet yazarı Abdülkadir Selvi de konuyu bugünkü köşesinde “Gezi daveti böyle mi yapılır? Güya ‘Siz Nagehan Hanım’a itiraz ediyorsunuz ama ben daha ötesini, Abdulkadir Selvi’yi davet edeceğim. Siz o zaman görün’ der gibi bir üslup nedir Allah aşkına?” sözleri ile hem eleştirdi hem de alındığını belli etti.

Sosyal medyada dalga konusu olan bu sözlerin tamamı ise şöyle;

Abdulkadir Selvi'den "Hocam Türkiye'ye dön artık" açıklaması: FETÖ'yü ABD'nin kontrolünden çıkarmak için yazılmıştır

 “Gezi daveti böyle mi yapılır? Güya ‘Siz Nagehan Hanım’a itiraz ediyorsunuz ama ben daha ötesini, Abdulkadir Selvi’yi davet edeceğim. Siz o zaman görün’ der gibi bir üslup nedir Allah aşkına?”

 “Sanki Kılıçdaroğlu ile abi-kardeş gibiler ama ben aralarını açıyorum. Hatta öyle ki Kılıçdaroğlu, ‘Gel bakalım Ekrem, cumhurbaşkanı adayısın’ diyor. İmamoğlu ise ‘Olur mu efendim. Sizin aday olduğunuz yerde ben aday olmam. Cumhurbaşkanı adaylığı sizin hakkınız’ diye karşılık veriyor. Aranız o kadar iyi de, Kılıçdaroğlu cumhurbaşkanı adayı olmak isterken Rize’de cumhurbaşkanlığı adaylığı seferine niye çıktınız?”

“İmamoğlu beni gezisine davet edemez mi? Eder. Normalde ben gider miyim? Giderim. Ama İmamoğlu’nun içine girdiği tartışmalı durumdan kurtulmak için benim adımı kullanması hiç şık olmadı. Normalde giderim. Ama böyle yaptığı için gitmem”