SGK uzmanı olarak kendinden söz ettiren Ersin Konar yaptığı son açıklama ile gündeme bomba gibi düştü!

Sosyal medyada yer yerinden oynadı!  İlk defa açıklandı! 'Asgari ücret 10 bin TL olacak dedi' Cumhurbaşkanlığı 2023 senesi merkezi idare bütçesi meclise sunuldu Meclise gelen merkezi yönetim bütçesine göre oluşturulan hesaplamaya bakarsak eğer, asgari ücrete ortalama olarak yüzde 58 civarında bir zam yapılacak. 

Hak İş bağlamında hazırlanan rapora baktığımızda ise bütün ücretli çalışanlardan alınan vergi oranının yüzde 10 seviyesinde tutulması isteği var. Hükümete sunulacak söz hususu rapor ile çalışanların üstündeki vergi yükünün hafifletilmesi ve çalışanların maaşlarından alınan vergilerin çalışanlara verilebilecek alım güçlerinin arttırılması hedefleniyor.

15 milyon 555 bin emekliye 100 bin TL ödeme verileceği açıklandı! Nakit ihtiyacı olan emekliler alabilecekler! 15 milyon 555 bin emekliye 100 bin TL ödeme verileceği açıklandı! Nakit ihtiyacı olan emekliler alabilecekler!

Konu ile alakalı bir değerlendirmede tespit edilen SGK uzmanı Ersin Konar, TV100 ekranlarında yaptığı değerlendirmede bir takım isimlerin asgari ücrete yüzde 90 seviyesinde zam beklediğini söyledi. Konar açıklamasında asgari ücrete zam oranını belki ilk defa benden duyacaksınız dedi ve asgari ücretli çalışanları sevindirecek güzel bir rakam üstünde onay alındığını söyledi. 

Konar açıklamasında asgari ücretin 10 bin lira düşünüldüğünü açıkladı ve "Ben asgari ücretin Ocak ayı için 5 bin 500 liradan 10 bin liraya sabitleneceğine inanıyorum. Asgari ücret yeterli bir rakam değil. İşverenlerimizin sırtına çok büyük bir yük. Hükümetimizin elini taşın altına koyacağına ve işverene büyük oranda destek getireceğine ve asgari ücretin 10 bin lira olacağını ön görü ediyorum" şeklinde konuştu.