“İlk Evim ve İlk İş Yerim” projeleri kapsamındaki kura çekilişleri, depremlerin ardından devam ediyor.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ile TOKİ iş birliği kapsamında yürütülen “İlk Evim ve İlk İş Yerim” projesinin kura çekimleri, 6 Şubat Kahramanmaraş merkezli depremler sebebiyle ertelenmişti. Ara verilen konut, dükkân ve arsa çekimlerine devam ediliyor.

İş insanı Erol Sabancı'ya 'yalancı' tanıklık şikayeti İş insanı Erol Sabancı'ya 'yalancı' tanıklık şikayeti

“İlk İş Yerim” kapsamındaki kura çekimlerinin ikinci etabı 23 Mart'ta, 5 il ve ilçede; Sivas, Afyonkarahisar Başmakçı, Aksaray Eskil, Denizli Babadağ ve İzmir Kemalpaşa'da, 417 iş yeri için gerçekleştirilecek. İstanbul’da ise 50 hak sahibi adına devam eden “İlk Evim” projesinin kura çekimleri için son gün 19 Nisan.

"İlk Evim Arsa" projesinde alt yapısı ve imar planı tamamlanmış 1 milyon arsanın kura çekimleri ise 20-27 Mart arasında; 22 ilde, 32 bin 113 hak sahibi için gerçekleştirilecek. Projenin kuraları, 20 Mart'ta Edirne, Bolu, Rize, Düzce, Yalova ve Çorum'da; 21 Mart'ta Çanakkale, Tekirdağ, Erzurum'da; 22 Mart'ta Manisa, Sivas, Sakarya, Mersin ve Kütahya'da; 23 Mart'ta Bursa ve Van'da; 24 Mart'ta Çankırı, Kütahya ve Van'da; 27 Mart'ta ise Antalya ve İstanbul'da çekilecek.