Ziraat Bankası, konut hesabı açıp birikim sağlayan vatandaşlara destek verecek. Hibe desteği kapsamında devletin toplamda 90 bin TL'den fazla ödeme yapacağı öğrenildi. İlk defa ev satın alacaksanız hibe desteği programına başvuruda bulunabilirsiniz.

İlk defa ev satın alacaklara özel devletin hibe para desteği uygulaması büyük ilgi görüyor. Konut hesabı açarak birikim yapanlara 94.578 TL ödeme sağlanacak. Peki bunun için hangi şartlar aranıyor? Konut için devletin hibe desteğinden faydalanacaksanız bunlara dikkat etmeniz gerekiyor. Üstelik konut satın alımlarında bankaların avantajları da açıklandı.

PTT'den Emeklilere Ödeme! 100.000 TL'ye Kadar Anında Nakit Ödeme Verilecek! PTT'den Emeklilere Ödeme! 100.000 TL'ye Kadar Anında Nakit Ödeme Verilecek!

Ziraat Bankası Konut Hesabı Nasıl Açılır?

Ziraat Bankası konut hesabı açmak için banka şubesine giderek detaylı bir şekilde tüm işlemleri halledebilirsiniz. Öte yandan mobil uygulamayı da kullanabilir ve müşteri hizmetlerini arayarak detayları öğrenebilirsiniz. Konut hesabı açarak birikim yapan vatandaşlara aylık olarak hesaplarına ek ödeme sağlanacak. 

Konut Satın Alma Şartı Bulunuyor!

Devletin sağlayacağı hibe para desteğinde konut satın alma şartı ile aylık ödeme yapılacak. En düşük 1576 TL aylık ödenecek. 36 ay boyunca sağlanacak destekle birlikte ortalama 94 bin TL'lik devlet desteği verilmiş olacak. 

Karşılıksız Konut Hibe Desteği Başvuru

Karşılıksız bir şekilde konut alımında hibe desteği için Ziraat Bankası üzerinden konut hesabı açmanız gerekiyor. Son zamanlarda konut kredileri de bir hayli gündemde. Kamu bankaları düşük faiz oranıyla kredi desteği sunacak. Bununla birlikte güncel kredi ödemeleri ve dahası hakkında bilgiler iletiliyor. Hibe desteği alabilmeniz için bankaya başvuruda bulunmalısınız.