Ankara Büyükşehir Belediyesi tarihinde bir ilki Mansur Yavaş ile yaşadı ve bütün promosyon işçilere verince teşekkür için belediye önüne koştular.

Sıfır ve 2. El araç alacaklar dikkat! Araçlar zamlanıyor Sıfır ve 2. El araç alacaklar dikkat! Araçlar zamlanıyor

Tarihi yoksullaşma yaşayan Türkiye'de emekli ve çalışan herkes "hayatta kalmak" için promosyon hesabı yaparken önce İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu belediye çalışanlarına 27 bin lira promosyon yatırılacağını duyurmuştu ve ardından bir promosyon haberi de Ankara Büyük Şehir Belediyesi'nden geldi.

Geçen yıl ortalaması 3 bin TL olan promosyonlar için ekonominin kötü gitmesi üzerine bankalarla yeniden masaya oturan ABB anlaşmalar sonucunda belediye çalışanlarına 3 bin TL’ye ek olarak 27 bin TL daha ödenmesi kararı aldı.

Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş'tan bayram mesajı

ABB çalışanlarına 27 bin TL promosyon ödemeleri yapılırkeni ABB çalışanları ve sendika temsilcileri ilk kez tüm promosyon tutarını işçi ve personele aktarma kararı alan Mansur Yavaş’a teşekkür etmek için bugün Büyükşehir Belediye Başkanlığı binası önünde toplandı.

Mansur Yavaş yönetimindeki ABB'nin sosyal medya hesabından şu ifadeler paylaşılmıştı;

"Mesai arkadaşlarımızın promosyon imkânlarından en iyi şekilde yararlanabilmesi için sendika temsilcilerinin de katılımıyla gerçekleştirilen görüşmeler sonucunda maaş promosyonu 27 bin TL olarak belirlenmiş olup bu tutar tek seferde hesaplara yatırılacaktır. Hayırlı olsun."