Fox Tv'nin Ana Haber Sunucusunun İmamoğlu'na yönelik kurduğu "İstanbul'un başında böyle durumlarda olmayacaksanız ne zaman olacaksınız" sözleri sonrası konu da boyut değiştirdi.

Türkiye'de birçok şehiri etkisi altına alan şiddetli yağış İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile gündem oldu.

Fox Tv'nin Ana Haber Sunucusu Burak Birsen, İstanbul'da olmayıp tatilde olan Ekrem İmamoğlu'na "Şu an tatil yapıyorsunuz, keyfiniz yerinde. Ama inanın İstanbullular keyifli bir bayram geçirmiyor" diyerek tepki gösterdi ve sonrası geldi.

Daha Az Yağ Daha Çok Lezzet: Airfryer ile Mümkün Daha Az Yağ Daha Çok Lezzet: Airfryer ile Mümkün

Türkiye'yi etkisi altına alan yağmurda diğer şehirlerde yaşanılanlardan daha çok İmamoğlu'nun tatili ile İstanbul için konuşuldu.

Fox Tv Ana Haber sunucusundan Ekrem İmamoğlu'na tepki - Bursada Bugün - Bursa bursa haber bursa haberi bursa haberleri Bursa

Sağanak yağıştan ise yine yıllardır bir inşaat harabesi haline dönülen Esenyurt etkilenirken İstanbul Valiliği'nin yaptığı açıklamada; "18 mahallede 134 konut, 15 iş yeri, 3 fabrika, 1 dernek binası ve 1 cami zarar gördü." dendi.

16 milyon insanın yaşadığı İstanbul'da etkili olan sağanakta Esenyurt, Silivri ve Sarıyer gibi pek çok ilçede onlarca ev ve iş yerini su basarken kent genelinde 797 su baskını ihbarı geldi.

Duruma en çok tepki gösterenlerden birisi de İmamoğlu'na "Şu an tatil yapıyorsunuz, keyfiniz yerinde. Ama inanın İstanbullular keyifli bir bayram geçirmiyor" diyen Fox Tv'nin Ana Haber Sunucusu Burak Birsen oldu.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu Elazığ'a Geliyor - Elazığ Son Haber - Elazığ Haber - Elazığ Son Dakika Haberleri

Sosyal medyada İstanbul'un eski halleri ve İmamoğlu tatili sorgulanırken dikkat çeken paylaşımlar ise şöyle oldu;