Personel maaşlarına yapılan zamlara bir yenisi daha eklendi. %73'lük rekor zamla birlikte en düşük personel maaşı artık 12 bin TL'nin üstüne çıktı. Güncel personel maaşlarıyla birlikte toplu iş sözleşmesi hakkında detaylar aktarıldı.

İZFAŞ çalışanları, oldukça önemli bir anlaşmaya tanıklık etti. Maaşlarına zam kararını onaylayan toplu iş sözleşmesi ile birlikte artık en düşük maaş 12.164 TL oldu. Personel maaşındaki bu artış Türkiye genelinde ses getirdi. İZFAŞ'ta bir personelin aldığı en düşük maaşın, hali hazırda net asgari ücretin iki katından da fazla olduğu görüldü. 

Toplu İş Sözleşmesi İmzalandı!

İZFAŞ bünyesi altında çalışanları ilgilendirne toplu iş sözleşmesinde imzalar İzmir Fuarcılık Hizmetleri Kültür ve Sanat İşleri Tic. A.Ş. ile DİSK Genel İş Sendikası İzmir 3 No’lu Şube’si arasında atıldı. Anlaşmanın onaylanmasıyla birlikte zam oranı da kesinleşti. Personel maaşının  beklenenden fazla artması ise olumlu karşılandı.

zamm

%73 Rekor Zam Geldi!

Belediye ve bünyelerindeki kurumlarda çalışanların aldıkları maaşlar dikkat çekiyor. Son olarak İZFAŞ personelleri %73 gibi rekor bir zam almaya hak kazandılar. En düşük maaşın 12 bin TL'yi geçmesi ise burada çalışanların refah düzeyinin arttığı anlamına geliyor. TÜİK Kasım ayı enflasyonu açıklandıktan sonra gerçekleşen toplu iş sözleşmesinde ise çalışanlara büyük öncelik sağlandı.

TC Kimlik Son Rakamları 0-2-4-6-8 Olanlar Dikkat! 90.000 TL'ye Kadar Ödeme Verilecek TC Kimlik Son Rakamları 0-2-4-6-8 Olanlar Dikkat! 90.000 TL'ye Kadar Ödeme Verilecek

Belediye Personellerine Toplu Zam

Yalnızca İzmir'de değil Türkiye'nin çeşitli şehirlerinde belediye personellerine toplu iş sözleşmesi sendikalar aracılığıyla zam yapılıyor. Sendikaların aracılığı ile gerçekleşen zamlar neticesinde, enflasyon farkı maaşlara yansıtılarak personellerin daha fazla maaş alması sağlanıyor. DİSK'in aracılık yaptığı son sözleşmeyle birlikte diğer belediyelerden de benzer hamle beklenmekte. Aralık ayında personel maaş zamlarıyla ilgili önemli açıklamalar gelecektir.