Maaş zammıyla ilgili yeni bir gelişme yaşandı. En düşük maaş bir anda %85 arttı. Peki zamla beraber çalışanlar ne kadar ödeme alacak?

Çalışanlara yapılan maaş zamlarına bir yenisi daha eklendi. Son zamanlarda ülkemizde çeşitli belediyeler ve sendikalar aracılığıyla maaşlarda artırıma gidiliyor. Bu maaş artışlarında bir yeni gelişme daha meydana geldi. Bu sefer maaş oranı diğerlerinden daha fazlaydı. Yılbaşından birkaç ay öncesinde maaşların rekor oranda artması çalışanları sevindirdi. Peki en düşük maaaş buna göre kaç TL olarak belirlendi? Detayları sizlerle paylaşacağız. Enflasyonun üzerinde bir zam yapılması sevinçle karşılandı. Bakalım belediyenin bu zammından sonra diğer belediyelerden de benzer bir adım gelecek mi hep birlikte göreceğiz.

TBMM Onay verdi: 10 bin TL kredi başvurusu başladı! EMEKLİLER alacak! TBMM Onay verdi: 10 bin TL kredi başvurusu başladı! EMEKLİLER alacak!

Türkiye İstatistik Kurumu'nun (TÜİK) yaklaşan enflasyon açıklaması, birçok kesimin maaş ve ücret zamları için belirleyici olacak. Aralık ayının başında açıklanacak bu rakam, emekli ve memurların maaş artışını etkileyecek. Ayrıca asgari ücret için de yeni yıl zammı belirlenecek.

Maaşlara %85 Zam Yapıldı

Bu dönemde, birçok kurum ve belediye, çalışanları için toplu iş sözleşmeleri üzerine müzakerelerde bulunuyor. Bu görüşmelerde maaş zammı ve sosyal haklar konusunda talepler masaya yatırılıyor. Bu bağlamda, Muradiye Belediyesi'nin kadrolu çalışanlarına yüksek bir zam oranı olan %85'lik bir artış yapacağı öğrenildi. Belediyenin bu kararı, sosyal medya üzerinden "Belediyemizden Kadrolu İşçilere Önemli Haber: Kaymakam ve Belediye Başkan Vekilimiz Sn. Melih AYDOĞAN ile Belediye İş Sendikası Başkanı Emin YEŞİLOVA'nın imzasıyla kadrolu işçilere %85 zam kararı alındı. Çalışanlarımıza hayırlı olsun." şeklinde duyurdu.