Yaşlandıkça saçlarınızın daha ince olmaya başladığını fark ediyorsanız yalnız değilsiniz! Ama bu durum çözümsüz de değil. Daha kalın, daha gür ve daha sağlıklı saçlar için size harika öneriler hazırladık…

Yaş ilerledikçe incelen saçlar bir çok kişinin ortak sorunu. Ne yazık ki, yaşlanma, aşırı şekillendirme, stres ve hatta hastalık gibi saçların incelmesine yol açabilecek birçok farklı faktör vardır. Ancak doktorunuz altta yatan bir tıbbi durumu ekarte ettiği sürece, saçınızı güçlendirmeye ve onarmaya yardımcı olmak için evinizin rahatlığında yapabileceğiniz tedaviler vardır!

incelen-saclar-icin-dogal-cozumler-2

Saçınızı kalınlaştıracak doğal öneriler

Avokado

Avokado sadece iyi bir nem ve besin kaynağı olmakla kalmaz, aynı zamanda saçınızı beslemeye ve güçlendirmeye yardımcı olabilecek yağ asitleri ile doludur. (En sevdiğiniz guacamole gibi, bir avokado saç maskesi çok uzun süre taze kalmaz. Ancak maskeyi uygulamadan kısa bir süre önce karıştırıp artıkları attığınız sürece bu bir sorun olmaz!)

Sardunya Esansiyel Yağı

Sardunya esansiyel yağı, kendin yap yaşlanma karşıtı çözümlerimin çoğunda kendini gösteriyor, bu yüzden onu da buraya dahil etmem şaşırtıcı değil! Sardunya yağı saça parlaklık ve vücut eklerken saç derisinde berraklığı ve nazik iyileşmeyi destekler.

Karanfil

Mağazalardan satın alınan birçok saç bakım ürününün formüllerinde karanfil bulunduğunu biliyor muydunuz? Saçta kullanıldığında, karanfil saç rengini doğal olarak iyileştirmeye ve zayıf, kırılgan telleri kalınlaştırmaya yardımcı olabilir. Ardından, incelmiş saçları kalınlaştırmaya yardımcı olmak için kullanabileceğiniz iki farklı Kendin Yap saç bakımı yapmak için bu üç güç kaynağı malzemeyi nasıl kullanacağınızı göstereceğim! Biri maske, diğeri durulama, yani isterseniz, çift doz saç kalınlaştırma faydaları için arka arkaya bile kullanabilirsiniz!

incelen-saclar-icin-dogal-cozumler-3

Saç Kalınlaştırma Maskesi Tarifleri

1. Avokado ve Hindistan Cevizi Saç Maskesi

İçindekiler:

1/2 avokado

1/4 fincan saf hindistancevizi yağı

Balkon ve Mutfak Konforu İçin İpuçları Balkon ve Mutfak Konforu İçin İpuçları

1 yumurta

15 damla sardunya esansiyel yağı

Talimatlar:

Avokado, hindistancevizi yağı, yumurta ve sardunya yağını küçük bir kaseye ekleyin. Her şey iyice birleşene kadar hepsini bir çatal kullanarak karıştırın.

Nasıl kullanılır:

Saç maskenizi kullanmak için ıslak veya kuru saça bol miktarda uygulayın, saçınızı bir duş bonesiyle kapatın ve maskeyi yaklaşık 20 dakika bekletin. Daha sonra, maske karışımını saçınızdan soğuk suyla durulayın, ardından şampuanlayın ve her zamanki gibi şekillendirin.

(Maske tarifi orta-uzun saçlarda bir uygulama için yeterli olmalıdır. Kısa saçlı olanlar çok fazla ihtiyaç duymayacaktır, bu yüzden tarifi yarıya indirmekten çekinmeyin!)

2. Karanfil Saç Durulama

İçindekiler:

2 yemek kaşığı bütün karanfil

1 su bardağı su

Talimatlar:

Ocağınızın üzerindeki küçük bir tencerede suyu kaynatın, ardından karanfilleri ekleyin. Karanfilleri 5 dakika kaynatın, ardından tavayı ocaktan alın ve en az birkaç saat veya gece boyunca rahatsız edilmeden dinlenmeye bırakın.

Dinlenmeye bıraktıktan sonra, karanfilleri çıkarmak için karanfilleri ve suyu bir elekten geçirin ve bitmiş durulamayı hava geçirmez bir kapta saklayın.

Nasıl kullanılır:

Saç durulamanızı kullanmak için, saçınızı her zamanki gibi duşta şampuanlayarak ve bakım yaparak başlayın. Temiz, ıslak saçınızın üzerine saç durulama suyunu nazikçe dökün ve hepsi bu - durulamaya gerek yok!

(Hala biraz durulama kalıntısı varsa, ikinci bir uygulama için bir veya iki hafta buzdolabınızda saklayabilirsiniz.)