Erdoğan'ın "Talimatı verdim, indirim olacak" sözleri ardından Tarım Kredi Kooperatifleri marketlerinde indirim yerine zam geldi.

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Tarım Kredi Kooperatifleri marketlerinde 15 Ağustos'ta (bugün) indirime gidileceğini ve 30 üründe indirimli satışların başlayacağını duyurmuştu ki "indirim" bekleyen vatandaş hüsrana uğradı.

Erdoğan'ın "talimatı verdim" sözleri sonrası indirimin başladığı gün, bazı ürünlerin fiyatında artışların görülmesi akıllara "Acaba Erdoğan'a oyun mu oynandı?" sorusunu getirdi.

Yaşanılanlar üzerine Tarım Kredi Kooperatifi'nde indirim beklerken zamla karşılaşan vatandaş "Acaba ona oynanan bir oyun mu bu, arkasındayız" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Tarım Kredi Kooperatifleri'ne talimat: Fiyatları düşürün - Son Dakika

İstanbul'da bir Tarım Kredi Kooperatif marketinden eli boş çıkan ve asgari ücretle çalıştığını belirten  vatandaş yaşanılanlar ile ilgili olarak  "Dün zincir marketlerden birinden çay aldım. Çayın fiyatı 72.5 liraydı. Buraya geldim çayın fiyatı 76.25 lira. Şekerde indirim var dediler şeker yok. Ayçiçek yağı ve zeytinyağında herhangi bir indirim yok yani 1 lira, 1.5 lira fark ediyor. Markası belli değil. Güvenilir mi güvenilmez mi onu da bilmiyoruz. Mağdur olduk. Cumhurbaşkanımıza güveniyorduk, hala da güveniyoruz arkasındayız. Acaba ona oynanan bir oyun mu bu, arkasındayız"  dedi.

Erdoğan'ın indirim talimatı sonrası indirim bekleyen ürünler ise şöyleydi;

Tarım Kredi Kooperatifi'nden eli boş çıkan yurttaş: Acaba ona oynanan bir oyun mu bu, arkasındayız

Halkbank’tan Emeklilere Müjde! Başvuran Herkese 3.000 TL Halkbank’tan Emeklilere Müjde! Başvuran Herkese 3.000 TL

“Makarna, un, salça, pirinç, bulgur, mercimek, nohut, fasulye, şeker, ay çiçek yağı, zeytin yağı, tavuk ürünleri, tam yağlı süt, yarım yağlı süt, yumurta, peynir, tereyağı, bal, zeytin, çay, Türk kahvesi, patates, kuru soğan, karpuz, kavun, çamaşır deterjanı, bulaşık deterjanı, çamaşır suyu, sıvı sabun, peçete, rulo havlu, kolonya, bebek bezi”