ING bank emeklilere yeni yıl müjdesi verdi. Emekli maaşını ING’ den alan kişiler 7.500 TL’ye kadar koşulsuz nakit promosyon verileceği açıklandı.

Hazırlanan kampanyanın detaylarını vatandaşlar araştırmaya başladı. İşte detaylar…

ING hazırladığı kampanyalar ile adından bahsettirmeye devam ediyor. Bu seferki kampanya yaşlılara yönelik olup emekli promosyon ödemelerinde güncelleme yaptı. Bu bağlamda emekli maaşını ING’ den alan kişiler koşulsuz 7.500 TL’ ye kadar nakit promosyondan yararlanabilecek. Peki kampanyanın detaylarında neler var.

İNG Bank’tan Emeklilere Müjde!

15 milyon 555 bin emekliye 100 bin TL ödeme verileceği açıklandı! Nakit ihtiyacı olan emekliler alabilecekler! 15 milyon 555 bin emekliye 100 bin TL ödeme verileceği açıklandı! Nakit ihtiyacı olan emekliler alabilecekler!

2022 yılının ikinci yarısından bu yana emekli promosyon ödemeleri gündemde yer alıyor. Bu bağlamda bankalar birbirleri ile emekli promosyon ödemeleri yarışına girdi. Kendi müşterilerini rakip bankalara kaptırmamak için bir de yeni müşteriler kazanmak için bankalar birbirinden güzel kampanyalar hazırladı. Özel bankaların hazırladığı kampanyalardan yararlanamayan Anadolu’ nun bazı emeklilerine Hazine ve Maliye Bakanlığı’ nın talimatı ile özel bankalar da promosyon kampanyaları hazırladı. Dolayısı ile promosyon ödeme yarışına kamu bankaları da dahil olmuştu. 

Bankaların hazırlamış olduğu kampanyaları yakından takip eden emekliler bu süreçte hangi bankanın daha yüksek vereceğini araştırarak emekli maaşlarını o bankalara taşıyarak hem fırsatlardan yararlandılar hem de yüksek promosyon ödemesi aldılar. Ancak hem iç piyasalar hem de dış piyasalarda yaşanan gelişmelerden kaynaklı sürekli değişen bir dinamik var. Dolayısı ile bu bağlamda geçtiğimiz gün EYT düzenlemesi yapıldı. Yapılan düzenleme ile emekli olan kişileri bankalar kendilerine çekmek için yine birbirinden güzel kampanyalar düzenleyerek emekli promosyon ödemesi için hazırlık yapacaklardır. Bu bağlamda çoğu banka hem başvuru tarihini hem de emekli promosyon ücretinde değişiklik yapmak için düzenlemeler yaptı. 

7.500 TL’ ye Kadar Koşulsuz Nakit Promosyon!

Yeni yılın gelmesi ve bir de EYT düzenlemesi ile bankalar emekli promosyon ödemelerinde güncel rakamlarla kampanalar hazırlamaya devam ediyor. ING de bu bağlamda maaşa göre emekli promosyon ödemeleri yapmaya hazırlanıyor. Hazırlanan kampanya 1 Ocak 2023- 31 Ocak 2023 tarihleri arasında nakit promosyon alan müşteriler için geçerli olacaktır. Belirtilen tarihler haricinde promosyon alan müşteriler kampanyadan faydalanamayacak. 

ING’ nin hazırlamış olduğu kampanyaya baktığımız zaman maaşını ING’ ye taşıyan kişilerin 3 ay boyunca turuncu ekstra avantajlarından harcama şartı olmadan faydalandığını ifade edebiliriz. Ayrıca emekli maaşını taşıyan kişilere %1,49 oranından başlayan faiz oranları ile ihtiyaç kredisi ve kredi tahsis ücreti bulunmayan avantajlardan yararlanabilecek. 

ING’ de Maaşa göre promosyon ödemeleri yapılacaktır. Bu bağlamda 3.500 TL’ ye kadar maaş alanlar 4.500 TL, 3.500- 7.500 TL arası maaş alanlar 5.250 TL, 7.500- 10.000 TL arası maaş alanlar ise 6.750 TL ve 10.000 TL ve üzer, maaş alanlar ise 7.500 TL nakit promosyon ödemesi alacağı belirtildi. Kampanyadan yararlanabilmek için emekli maaşının 3 yıl boyunca ING’ den alınacağı taahhüdünün verilmesi ve nakit promosyon ödemesi alan mevcut ve yeni emekli maaş müşterilerinin faydalanabileceği belirtildi. 

ING nakit promosyon başvuru işlemleri ING Telefon Bankacılığı ve ING Şubeleri üzerinden başvuru yapılarak gerçekleşecektir. Eğer bankadan birden fazla emekli maaşı alınıyor ise ödenecek promosyon tutarı maaş tutarlarının toplamı göz önünde bulundurularak hesaplanır ve tek bir promosyon ödemesi gerçekleştirilir. Kampanya kapsamında nakit promosyon ödemesi üç yıl için peşin olarak yapılır ve üç yıllık taahhüt süresinin başlangıcı olarak maaşa göre belirlenen nakit promosyonun hesaba yattığı tarih esas alınır. Ayrıca kampanyada belirtilen şey aynı anda birden çok promosyondan faylanılamayacağıdır.