2023 yılında gelen zamlarından ardından gözler bankaların emekli promosyon ödemelerine çevrildi. ING Bank emekli promosyon başvuru tarihlerinde ve ödemelerinde güncelleme yaptı. İşte detaylar…

2023 yılında gelen zamlarından ardından gözler bankaların emekli promosyon ödemelerine çevrildi. ING Bank emekli promosyon başvuru tarihlerinde ve ödemelerinde güncelleme yaptı. İşte detaylar…


Yeni yılda yapılan zamlarından ardından bankalar emekli promosyon ödemeleri konusunda birbirleri ile yarışa girdi. Kendi müşterilerini rakip bankalara kaptırmak istemeyen bankalar çeşitli kampanyalar hazırlamaya devam ediyor. ING Bank’ın emekli promosyon ödemeleri merak ediliyor.

3553331_0c8c719f3830fd4392e539822189b165_640x640


ING Bank’tan Emeklilere Müjde!


2022 yılının ikinci yarısında hem memura hem emekliye hem de asgari ücrete yapılan zamdan sonra bankalar birbirleri ile emekli promosyon ödemesi için yarışına girmişti. Yarışa giren bankalar çeşitli kampanyalar hazırladı. Emekli maaşını taşıyan kişiler 3 yıl aynı bankadan emekli maaşı alacağının taahhüdünü vermelidir.  

Bankalar zaman içerisinde hem başvuru tarihlerinde hem de rakamlarda güncelleme yaparak ödemeleri yaptı. İlk başlarda 2 000 TL gibi bir rakam ile promosyon ödemesi yapılmaya başlanmışken daha sonra bu miktar 10.000 TL’nin üzerine çıktı. 


Özel bankaların Anadolu’ nun bazı şehirlerinde olmamasından dolayı o bölgelerdeki emekliler bu kampanyalardan yararlanamadığından Hazine ve Maliye Bakanlığı talimatı ile kamu bankaları da sürece dahil olmuştu. Dolayısı ile yeni yılın başlaması ve yeniden yapılan zamların ardından gözler bankaların yapacağı emekli promosyon ödemelerine çevrildi. Öte taraftan yapılan EYT düzenlemesi ile de yeni emekli olacak kişilerin de bu kampanyalardan yararlanabilmesi açısından bankalar hem başvuru sürelerini uzattı hem de daha yüksek rakamlar vermeye başladı. 

Erken EMEKLİ Olmak İsteyenler İçin ESNEK Emeklilik Sistemi Başlıyor! Erken EMEKLİ Olmak İsteyenler İçin ESNEK Emeklilik Sistemi Başlıyor!

taşıtkredi


Emekli Promosyon Ödemeleri Ne Kadar Oldu?


2023 yılının ilk günlerinde yapılan zamların ardından bankaların ne kadar emekli promosyon ödemesi yapacağı merak konusu oldu. Her banka kendi müşterilerini rakip bankalar kaptırmamak için çeşitli kampanyalar hazırlamaya devam ediyor. ING Bank da bu bağlamda maaşlara göre emekli promosyon ödemesi yapmaya devam ediyor.


ING Bank emekli promosyon ödemeleri 1 Ocak 2023 ile 31 Ocak 2023 tarihleri arasında nakit promosyondan yararlanan müşteriler için hazırlanmıştır. Bu tarihler haricinde kampanyadan faydalanan müşteriler kampanyadan yararlanamayacaklardır.

ING Bank2 ın emekli promosyon ödemeleri için hazırlamış olduğu kampanyaya baktığımız zaman 3.500 TL’ ye (3.500 TL hariç) kadar maaş alan kişiler 4.500 TL, 3.500 TL – 7.500 TL (7.500 TL hariç) arasında maaş alan kişiler 5.250 TL, 7.500 TL- 10.000 TL (10.000 TL hariç) arasında maaş alanlar 6.750 TL ve 10.000 TL ve üzerinde maaş alan kişiler de 7.500 TL promosyon ödemesi alacağı belirtilmiştir. Kampanyadan yararlanacak olanların üç yıldır emeklilik planının içinde olan ve nakdi destek alan mevcut ve yeni emeklilik müşterisi olması gerekmektedir. 


Yeni yılın gelmesi ve EYT düzenlemesi ile birlikte bankalar tekrardan emekli promosyon ödemesi konusunda yarışa girdi. EYT ile emekli olacak kişiler Şubat 2023 tarihinde ilk defa emekli maaşı alacaklardır. Gerekli şartları yerine getiren kişiler bankaların hazırlamış oldukları kampanyalardan yararlanabilecektir. Bu kapsamda emekli maaşı alan kişilerin üç yıl boyunca aynı bankadan emekli maaşını alacağını taahhüt etmelidir. 


Küresel piyasalarda yaşanan gelişmeler ulusal piyasaları da hem olumlu hem de olumsuz etkilemektedir. Özellikle yatırım araçlarında ciddi hareketlenmelere sebebiyet vermektedir. Küresel piyasalarda mevcut olan yüksek enflasyon ile mücadelenin etkileri ülkemizde de kendini hissettirdi. Burada Türkiye İstatistik Kurumunun (TÜİK) açıklamış olduğu verilere baktığımız zaman da anlaşılıyor.

Geçtiğimiz gün TÜİK’ in aralık ayı enflasyon rakamlarını açıklaması ile son altı ayın enflasyon rakamları belirlenmişti. Dolayısı ile memur ve emekli maaşlarına yapılacak zam oranı da refah payı ile netleşmişti. Netleşen %30’ luk payın ardından gözler emekli promosyon ödemlerine çevrilmişti.