Ünlü ekonomi bloğu Türkiye hakkında çarpıcı bir iddiada bulunurken konuyu Türkiye'ye Turhan Çömez duyurdu ve sordu... Bu arada Türkiye'de ayrıca Zero Hedge Kimdir? sorusu da merak konusu oldu.

İngilizler bütün gizli gelişmeleri yazarken bunun üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eski doktoru ve eski AKP Milletvekili Turhan Çömez de konuyu gündeme taşıyıp "Neler oluyor?" diye sordu.

Ünlü ekonomi bloğu Zero Hedge, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın ekonomik krize çözüm olarak rezerv altınları Londra'ya gönderdiğini yazdı ve bu yazı ise hem Avrupa'da hem de sonrasında Türkiye'de yankılandı.

Dünyada yer alan en ünlü ekonomi bloğu yazarlarından Zero Hedge Türkiye hakkında çarpıcı bir iddia ile gündeme geldi.

 Zero Hedge Kimdir? Hesap Sahibi Kim? Yazanlar Kim? İngiliz mi Yoksa Ruslar mı? Bilgileri Kimlerden Alıyorlar?

Reuters'tan Türkiye ekonomisi analizi: TL'yi kara bir yıl bekliyor

Uzun süredir aslında gündeme taşınan konulardan olan ve manşetlerde de yer alan "Türkiye'nin altınları" konusunda dünyaca ünlü blogda da Merkez Bankası'nın 2020'de, Türkiye'den dünyanın en likit altın piyasalarından biri olan Londra'ya altın göndermeye başladığı belirtilerek aktarılan haberde 2021 sonunda ulaşan rakam ile TCMB'nin İngiltere Merkez Bankası'nda (BOE) 78 ton altın tuttuğu açıklandı.

Haberin devamında ise "Muhtemelen, acil bir satış için Londra'da altın tutmak istiyor. Altının, lirayı savunmak veya uluslararası ödemeler yapmak için FX ile takas edilmesi daha olasıdır. Türkiye ekonomisi zor durumda. Tüketici fiyat enflasyonu %80'de ve Türk Lirası 14 yıldan kısa bir sürede ABD doları karşısında %90 değer kaybetti. Döviz krizi Türkiye'nin döviz rezervlerini yiyor." dendi.

 Zero Hedge Kimdir? Hesap Sahibi Kim? Yazanlar Kim? İngiliz mi Yoksa Ruslar mı? Bilgileri Kimlerden Alıyorlar?

Why Did Financial Flamethrower Zero Hedge Go All in on Conspiracy Theories? | Institutional Investor

Türkiye ekonomisinin çöktüğünü ve altın satışının başlayacağını kasteden Zero Hedge, eski AKP Milletvekili Turhan Çömez'in de gündeme taşıdığı konu oldu.

Madison Beer ifşa görüntüleriyle gündemde! Adı Kenan Yıldız ile aşk haberlerine karışmıştı! Madison Beer ifşa görüntüleriyle gündemde! Adı Kenan Yıldız ile aşk haberlerine karışmıştı!

Sosyal medya hesabından haberi alıntılayan Çömez "Önce Varank: “Çanakkale’de 100 milyar dolarlıkaltın rezervimiz var” dedi. Şimdi de İngilizler: “Türk ekonomisi çöküyor, TL'deki değer kaybına çözüm olarak rezerv altınlar Londra'ya gönderildi” diyor.
Neler oluyor @NureddinNebati?"
notu ile dikkat çekti.

 Zero Hedge Kimdir? Hesap Sahibi Kim? Yazanlar Kim? İngiliz mi Yoksa Ruslar mı? Bilgileri Kimlerden Alıyorlar?

Après Twitter, Google coupe à son tour l'herbe sous le pied de Zero Hedge - BFM Bourse

Uzun süre bir Goldman Sachs çalışanı tarafından yazıldığı düşünülen dünyaca ünlü blog sitesi için aşırı sağ özgürlükçü bir finansal blog ve haber toplayıcı olduğu söyleniliyor.

Finans dünyasının yakından takip ettiği sansasyonel başlıklarıyla ve Brad Pitt fotosu ile ünlü blog Zero Hedge’in sahibinin ise eski yazar Colin Lokey Bloomberg’e yaptığı açıklama ile ortaya çıkmıştı.

Zero Hedge’in arkasında kendisiyle birlikte toplam üç kişi olduğunu söyleyerek, diğer isimlerin ise eski hedge fon yöneticisi Daniel Ivandjiiski ve kredi devri staratejisti Tim Backshall olduklarını duyuran Colin Lokey uzun süre gündem olmuştu.

Ancak Zero Hedge konuyla ilgili yayınladığı haberinde; yıllardır medyanın kendileri hakkında ‘maske düşürme’ haberleri yaptığını ve bir sürü teori üretildiğini yazarak “Bloomberg’de yer alan haberde eski çalışanımıza dayanarak kardan başka amacı olmayan kapitalistler olarak yansıtıldık” diyerek habere tepki göstermişlerdi.

Eski çalışanları Lokey’nin kendileriyle mesajlaşmalarını yayınlayan Zero Hedge, Lokey’nin psikolojik bir yıkım yaşadığını ve kendilerini mahfetmek için Bloomberg’i kullandığını yazmıştı.

Bu arada kült film “Fight Club”ın, Brad Pitt tarafından canlandırılan ana karakteri Tyler Durden’ın profil resmini kullanan site, Durden’ın dünyaya karamsar bakışını yansıtıyor olarak anlatılıyordu.