İş Bankası'nın borçları ertelediğine yönelik haberi büyük ses getirdi. Bireysel ve ticari krediler için böyle bir hamlede bulunuldu. Faizsiz ve 6 ay boyunca kredi borçlarının yanı sıra kredi kartı borçları da ertelenecek. İşte bankadan depremzedeler için güncel açıklama...

İş Bankası'ndan gelen açıklama ile birlikte önemli detaylara yer verildi. Banka, kredi ve kredi kartı borçlarına ilişkin yeni kararlar aldı. Kahramanmaraş'taki deprem felaketinden pek çok şehir etkilenmişti. Binlerce vatandaşımız ise bankalardan çekmiş olduğu kredileri ödeme konusunda problemlerle karşılaşıyor. Haliyle bankalardan da tek tek kredi borç erteleme haberleri gelmekte. İş Bankası, AFAD'a yapmış olduğu deprem bağışı ile birlikte müşterilerine büyük kolaylık sağlayacağını duyurdu.

Müşterilerin Kredi Borçlarını Erteliyor!

İş Bankası, müşterilerinin kredi borçlarını erteliyor. Bu sayede onlara imkan sunmakta kararlı olduğunu da ifade etti. Bankadan gelen bu hamle, deprem bölgelerinde yaşayanları kapsamakta. 6 aylık faizsiz borç erteleme gerçekleştirilecek. 

Emeklilere Yeni Fırsat: Özel Bankalardan Tek Seferde 15.000 TL Nakit Desteği! Emeklilere Yeni Fırsat: Özel Bankalardan Tek Seferde 15.000 TL Nakit Desteği!

türkiyeiş-1

10 Milyar TL'lik Kaynak Ayırdı

İş Bankası, deprem bölgesinde vatandaşlara destek olmak, üretim ve istihdam gerçekleştirebilmek için 10 milyar TL'lik kaynak ayırdığını da ekledi. Bu sayede kamu ve özel bankaların yüksek miktardaki deprem bütçeleri, depremzedelere yardım olarak kullanılacak.

İş Bankası resmi açıklaması:

"Banka ayrıca, depremde ağır hasara uğrayan Adıyaman, Hatay, Kahramanmaraş, Malatya, Osmaniye illeri ve tüm ilçeleri ile İslahiye ve Nurdağı ilçelerinde, gerçek kişiler ile KOBİ’lere ve bu ölçekten küçük olan ticari işletmelere (çiftçi ve esnaf dâhil olmak üzere) kullandırmış olduğu tüm bireysel ve ticari kredilerin ödemelerini (ek hesap, kredi kartı borçları ve gayrinakdi kredi komisyonları da dahil olmak üzere)  31 Ağustos 2023’e kadar 6 ay süreyle faizsiz olarak ötelediğini ve bölgedeki depremlerde hayatını kaybeden müşterilerinin tüm bireysel kredi borçlarını silme kararı aldığını, bölgede yaraları sarmak, üretim ve istihdam seferberliğini başlatmak için de ilk aşamada 10 Milyar TL’lik kaynak ayırdığını duyurdu.  "