İş Bankası afet bölgesine 10 Milyar TL kaynak ayırdığını bildirdi. Ayrıca deprem felaketinden etkilenen on il için de gerçek kişiler ile ticari işletmelere kullanılmış olan tüm bireysel ve ticari kredilerin ödemelerini altı ay süre ile faizsiz olarak ertelendiği de açıklandı. İş Bankası genel müdürü Hakan Aran

İş Bankası afet bölgesine 10 Milyar TL kaynak ayırdığını bildirdi. Ayrıca deprem felaketinden etkilenen on il için de gerçek kişiler ile ticari işletmelere kullanılmış olan tüm bireysel ve ticari kredilerin ödemelerini altı ay süre ile faizsiz olarak ertelendiği de açıklandı. İş Bankası genel müdürü Hakan Aran’ da önemli açıklamalarda bulundu. İşte detaylar…

Ülkemizde meydana gelen deprem felaketinden on il maalesef ki oldukça kötü etkilenmiştir. Bu bağlamda İş Bankası deprem bölgesine 10 milyar TL’ lik destek vereceğini açıkladı. İş Bankası’ nın “biz beraberiz, yalnız değilsiniz” başlığı ile başlattı desteğin detayları araştırıldı. 

MiConv.com__depremzede-yardim-basvuru-detaylari-nelerdir-ne-kadar-odeme-yapilacak-WFUY

İş Bankası Genel Müdürü Hakan Aran Deprem Bölgesi için Önemli Açıklamalarda Bulundu!

6 Şubat 2023 tarihinde meydana gelen Kahramanmaraş Pazarcık ve Elbistan merkezli 7,6 ve 7,7 şiddetindeki iki deprem felaketinin ardından destekler devam ediyor. Bu bağlamda Türkiye İş Bankası Genel Müdürü Hakan Aran önemli açıklamalarda bulundu. Aran, "Bölgedeki yaraların sarılmasının ne yazık ki uzun zaman alacağı anlaşılıyor.

İlk günden bu yana milletçe ortaya koyduğumuz dayanışmayla, ayakta kalma mücadelesiyle eminim bu zor günleri de hep birlikte, el ele vererek atlatacağız. Biz de geçmişte olduğu gibi bugün de ülkemiz için gövdemizi taşın altına koyarak gereğini yapmaya devam edeceğiz. Yitirdiğimiz tüm vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine, sevenlerine başsağlığı ve sabır, yaralılara acil şifalar diliyor, yaşadığımız bu karanlık günlerin en kısa sürede geride kalmasını umut ediyorum" ifadelerini kullandı. 

İş Bankası deprem bölgesi için AFAD’ a 1 milyar TL bağış yaparken, inşa edilecek deprem konutları için de 1 milyar 750 milyon TL tutarında destek sağlayacağını belirtti. Bununla birlikte “depremde ağır hasara uğrayan Adıyaman, Hatay, Kahramanmaraş, Malatya, Osmaniye illeri ve tüm ilçeleri ile İslahiye ve Nurdağı ilçelerinde, gerçek kişiler ile KOBİ’lere ve bu ölçekten küçük olan ticari işletmelere (çiftçi ve esnaf dâhil olmak üzere) kullandırmış olduğu tüm bireysel ve ticari kredilerin ödemelerini (ek hesap, kredi kartı borçları ve gayrinakdi kredi komisyonları da dahil olmak üzere)  31 Ağustos 2023’e kadar 6 ay süreyle faizsiz olarak ötelediğini ve bölgedeki depremlerde hayatını kaybeden müşterilerinin tüm bireysel kredi borçlarını silme kararı aldığını, bölgede yaraları sarmak, üretim ve istihdam seferberliğini başlatmak için de ilk aşamada 10 Milyar TL’lik kaynak ayırdığını duyurdu.

Türkiye İş Bankası’ndan yapılan açıklamada, 10 ilimizi etkileyen deprem felaketleri nedeniyle ülkemizin çok zor günlerden geçtiği, kış şartlarının koşullarını daha da ağırlaştırdığı, felaketlerin yaralarını sarmak ve acıları bir nebze olsun hafifletmek için dayanışma içinde olmaya her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyulduğu vurgulandı.

Toplumun her kesimi ve iş dünyası el birliğiyle imkânlarını depremden zarar görenler için seferber ederken, İş Bankası da bölgedeki vatandaşlarımıza yönelik ihtiyaçların karşılanabilmesine katkı sağlamak, bölgeye kalıcı destek vermek üzere “Biz Beraberiz, Yalnız Değilsiniz” diyerek sunduğu geniş kapsamlı afet yardım paketini duyurdu” şeklinde destek sağlanacağı belirtildi.

deprem-olan-10-il-hangileri-deprem-hangi-illerde-15614887_3612_amp

Bütün Borçlar Silinecek!

İş Bankası kredilerin faizsiz ertelendiğini de açıkladı. Bu bağlamda banka “depremde ağır hasara uğrayan Adıyaman, Hatay, Kahramanmaraş, Malatya, Osmaniye illeri ve tüm ilçeleri ile İslahiye ve Nurdağı ilçelerinde gerçek kişiler ile KOBİ’lere ve bu ölçekten küçük olan ticari işletmelere (çiftçi ve esnaf dâhil olmak üzere); Belirtilen şubeleriyle ilgili sunduğu genel bankacılık hizmetlerinden 31 Ağustos 2023’e kadar herhangi bir ücret ve masraf almayacağını açıklladı.

Kullandırmış olduğu tüm bireysel ve ticari kredilerin ödemelerini (ek hesap, kredi kartı borçları ve gayrinakdi kredi komisyonları da dahil olmak üzere), talebe bağlı olmaksızın 31 Ağustos 2023’e kadar 6 ay süreyle faizsiz olarak ötelediğini duyurdu.  Afet bölgesindeki diğer 5 ilimizdeki gerçek kişiler, KOBİ’ler ve bu ölçekten küçük olan ticari işletmelerle ilgili olarak; Bireysel ve ticari kredi, ek hesap ve kredi kartı borçları ile gayrinakdi kredi komisyonları, talebe bağlı olmaksızın 1 ay süreyle faizsiz olarak ötelendi.

1 ay süreyle söz konusu şubelerle ilgili sunulan genel bankacılık hizmetlerinden ücret ve masraf alınmayacak. Ayrıca Banka, KOBİ ölçeğinden büyük firmalara ise olay ve başvuru bazında münferiden değerlendirilmek suretiyle en uygun çözümü üretecek” vurguladı.

Borçlarla ilgili olarak da İş Bankası, “İş Bankası, ülkemiz tarihinin en büyük deprem felaketlerinden birinin yaşandığı bölgede depremlerde hayatını kaybeden müşterilerinin tüm bireysel kredi, ek hesap ve kredi kartı borçlarını anapara dâhil olmak üzere silecek.

İş Bankası, bölgede depremden olumsuz etkilenmiş gerçek kişiler ile KOBİ’ler ve bu ölçekten küçük olan ticari işletmeler için hazırlanan 10 milyar TL büyüklüğündeki kredi destek paketleri kapsamında, depremin etkili olduğu illerde 6 ay ödemesiz, 36 aya kadar vadeli bölgeye özel, avantajlı faiz oranıyla kredi kullandıracak. Ayrıca Banka, depremzede çocuklarımızın eğitimine de katkı sunuyor.

Bu kapsamda, 2023-2024 ve 2024-2025 yılı eğitim dönemleri için, depremlerde annesini ve/veya babasını kaybetmiş çocuklarımızdan Darüşşafaka’da okumaya hak kazanacak olanların tüm eğitim hayatı boyunca oluşacak eğitim masrafları İş Bankası tarafından karşılanacak.

Ziraat Bankası Açıklama Yaptı! Başvuru Yapan Emekliler İçin ve Çalışanlar İçin 100.000 TL Ödeme Ziraat Bankası Açıklama Yaptı! Başvuru Yapan Emekliler İçin ve Çalışanlar İçin 100.000 TL Ödeme

AFAD, Türk Kızılayı, AKUT ve Ahbap bağışları 6 ay faizsiz taksitlendiriliyor. Banka; AFAD, Türk Kızılayı, AKUT ve Ahbap Derneği’ne İş Bankası’nın tüm kredi kartlarıyla yapılacak bağışları faizsiz olarak 6 ay taksitlendiriyor. Kredi kartı sahipleri, taksitlendirmeyi İşCep, Maximum Mobil, Maximum İşyerim ve İnternet Şube üzerinden gerçekleştirebilecek” belirtildi.