İşçi maaşının bir anda bu kadar artması ile birlikte çalışanlar bayram etti. Yapılan açıklamalar sonrasında detaylar ortaya çıktı. Peki kim ne kadar maaş alacak? Personellere verilen en düşük maaş arttı.

Belediyeler, çalışanlarına olabildiğince yüksek maaş verebilmek adına elinden geleni yapıyor. Bu kapsamda en önemli adımlardan birisi de Muğla Dalaman Belediyesi'nden geldi. Belediye'nin resmi sosyal medya hesabından gelen açıklamada işçi maaşının arttığı duyuruldu. En düşük çalışan maaşı 13 bin TL'ye yükseldi.

Çalışanların Alım Gücü Arttı

Belediyeden gelen maaş zammı açıklamasıyla birlikte rahat bir nefes aldılar. Dalaman Belediyesi'nin bu adımı olumlu karşılandı. En düşük emekli maaşındaki artış ise neredeyse iki katı oldu. Daha önce işçilerin sözleşme kapsamında 7 bin TL aldığı biliniyor. Güncel gelişmeler esasında son durumun bu şekilde olduğu vurgulandı. Detayları sizlerle paylaşmayı sürdüreceğiz.

Belediyeden Açıklama Geldi

Emeklilere Yeni Fırsat: Özel Bankalardan Tek Seferde 15.000 TL Nakit Desteği! Emeklilere Yeni Fırsat: Özel Bankalardan Tek Seferde 15.000 TL Nakit Desteği!

Dalaman Belediyesi, 7 bin TL'den 13 bin TL'ye çıkarılan en düşük personel maaşı hakkında açıklamada bulundu ve Dalaman Belediyesi ile Belediye İş Sendikası arasında toplu iş sözleşmesi, Belediye Başkanımız Muhammet Karakuş ve Belediye iş sendikası Muğla şube Başkanı Ender Akbay tarafından imzalandı. Sözleşme kapsamında 7 Bin lira olan en düşük işçi maaşı 13 bin liraya yükseltildi.
Belediye Başkanımız Karakuş; Her sene olduğu gibi bu sene de çalışanlarımızın haklarını gözeterek bir maaş artışı yaptık. Önemli olan bizim birlik ve beraberliğimizdir. Tüm çalışanlarımdan tek beklentim ilçemiz için ellerinden gelenin en iyisini yapmaları. Bizlerde belediyemizin bütçesi el verdiği sürece çalışanlarımızın sosyal ve ekonomik haklarında iyileştirmeler yapmaya devam edeceğiz. Bu sözleşmenin hayırlı olmasını diler, emeği geçenlere teşekkür ederim dedi.” açıklamasını yaptı.