İşçilerin aldığı maaş ödemelerinde yeni zamlar yapıldı. Belediye personelleri bu habere çok sevinecek. Çünkü %45'lik zam resmi olarak duyuruldu. Peki bu zam sonrası en düşük maaş hakkında bilgi verildi mi?

İşçilere yapılan ödemelere dair güncellemeler yapılıyor. Artan enflasyon, beraberinde çalışanların alım gücünü de düşürdü. Hal böyle olunca belediyeler ve sendikalar arasında yeni toplu iş sözleşemesi haberleri geliyor. Şimdi ise gelen bir haberle beraber işçi maaşlarının arttığı öğrenildi.

Çalışana %45 Zam Kararı Verildi

Zonguldak Belediyesi'nin Belediye-İş Sendikası ile sağladığı anlaşma sonrasında maaşlar %45 arttı. Yüzlerce işçinin maaşındaki bu artış olumlu karşılandı. Güncel olarak bizleri hangi detayların beklediği ve çok daha fazlası yanıt buluyor. Maaş ödemelerindeki zam kararı ise olumlu karşılandı. Konuyla ilgili Belediye Başkanı Ömer Salim Alan'dan açıklama geldi:
”720 emekçi Belediye Şirket İşçimizi ilgilendiren toplu sözleşmeyi Belediye-İş Sendikası ile imzaladık. Kıymetli personellerimizin ücretlerine toplamda, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın kamu işçilerine verdiği yüzde 45 oranında artış sağladık. Rabbim aileleriyle birlikte sağlıklı günlerde kullanmayı nasip etsin, hayırlı uğurlu olsun inşallah.”

zam_11zon

Belediye Personel Maaşlarına Zam!

Halkbank duyurdu! 10 bin TL'ye kadar Emeklilere ödemeler verilecek! Halkbank duyurdu! 10 bin TL'ye kadar Emeklilere ödemeler verilecek!

Belediye personelleri, sendika temsilciliği ile daha fazla ödeme alma şansına erişiyor. Çünkü maaş ödemelerinde belediyenin kararını etkileyen en önemli etkenlerden birisi de sendikanın işçiler adına gerçekleştirdiği talep. Bu nedenle personellerin alım gücü de artıyor maaşları da aynı oranda yükseliyor.