Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) ile 81 şehirde bu ay binlerce vatandaş boş pozisyonlara yerleştirilecek.

Birçok işsiz İŞKUR ilanlarını yakından takip ediyor. Bu kapsamda deneyimsiz kamuda, özel sektörde, bankalarda ve hastanelerde olmak üzere binlerce personel alımı yapılacak. İşte detaylar…

Türkiye’ nin 81 ilinde yüzbinlerce işsiz İŞKUR ilanlarını yakından takip ediliyor. Öte taraftan İŞKUR alarm vererek deneyimsiz 18-50 yaş arasında 120. 000 kişi alınacağı belirtildi. Bu kapsamda alınan personel: Güvenlik görevlisi, temizlik personeli, bekçi, kaynakçı, beden işçisi, muhasebesi, sekreter, destek elemanı, aşçı, garson, turizm ve otelcilik elemanı, e- ticaret meslek elemanı ve daha birçok meslekte alım yapılacağı belirtildi. 

İŞKUR’dan Büyük Alım!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’ nın ilgili kuruluşu olan İŞKUR, istihdamın yaygınlaştırılması, geliştirilmesi, korunması ve işsizliğin önlenmesi konularında önemli bir kuruluşu oluşturmaktadır. Ayrıca İŞKUR, işsizlik sigortası hizmetlerini yürütmek üzere de kurulmuştur. Bu bağlamda Türkiye’ de işsizliğin önlenmesi açısından önemli bir konumda bulunuyor. 

Günümüz ekonomik şartlarını düşündüğümüz bilhassa hem küresel piyasalardaki hem de ulusal piyasalarda yaşanan yüksek enflasyon oranları yaşamı olumsuz etkilemektedir. Hemen hemen her gün güne yeni bir zam haberi ile uyanır olduk. Giyim, gıda, akaryakıt ve enerji gibi birçok alanda zamlar yapılıyor ve yapılmaya da devam ediyor. Bu kapsamda şunu ifade edebiliriz ki insanların bu şartlarda yaşam kalitesini arttırmayı beklemek zor olur. Dolayısı ile iş arayışları da artıyor. Artık bir hanede tek kişi değil hemen hemen herkes çalışmalı. İnsanlar iş bulmak için İŞKUR sayfasında bulunan ilanları detaylı bir şekilde araştırıyor. 

9.200 TL Maaşla 120 Bin Personel!

Genel olarak başta küresel piyasalarda yaşanan yüksek enflasyon oranlarından kaynaklı ekonomik krizin ülkemize olan etkilerinden bahsettik. Ayrıca İŞKUR’ un Türkiye için önemine de değindik. Bu kapsamda İŞKUR sayfasına baktığımız zaman en güncel hali ile açık iş sayısı 11. 389 ilan olduğunu görüyoruz. Öte taraftan yine sitede 1. 081. 789 kişi 2022 yılında işe yerleştirme sayısı olarak bildirilmiş. Bu rakamlar istihdam açısından oldukça önem arz ediyor. Özellikle iş bulmak isteyen vatandaşlar için fırsat yaratılıyor.  

Ekim ayının sonlarına gelirken yüzbinlerce iş bulmak isteyen vatandaş İŞKUR ilanlarını detaylı bir şekilde incelemeye başladı. Bu ay 81 şehirde en az ilkokul mezunu binlerce vatandaş için iş imkânı yaratıldı. Bu bağlamda mesleklere göre birçok iş ilanı İŞKUR sitesinin ilan sayfasında yer alıyor. 

2022’ de İŞKUR bankalara, kamuya, hastanelere, özel sektöre ve daha birçok alanda alım yapmaya devam ediyor. Bu bağlamda muhasebeci, güvenlik görevlisi, destek elemanı, aşçı, temizlik personeli, e- ticaret meslek elemanı, ahşap mobilya imalatçısı, kaynakçı, bekçi, sekreter, gıda paketleme işçisi, garson, elektrikçi, satış danışmanı, muhasebeci ve daha birçok meslekte deneyimsiz personel alımının olacağı belirtildi. 

Bakanlık Bünyesinde Çalışacak Personel Aranıyor! Hangi Pozisyonlarda Alım Yapılacağı Açıklandı! Bakanlık Bünyesinde Çalışacak Personel Aranıyor! Hangi Pozisyonlarda Alım Yapılacağı Açıklandı!

İŞKUR çeşitli meslek guruplarında alım gerçekleştirerek istihdam oranlarında olumlu yönde etki yapıyor. Bu bağlamda gerçekleştirilecek alımda 18-50 yaş arasında 120. 000 kişilik personel olduğunu ifade edebiliriz. Alımların gerçekleştirilebilmesi için İŞKUR 81 ilde başvuru ekranını aktifleştirdiği belirtildi. Ayrıca İŞKUR, Devlet Su İşlerinde çalıştırılmak üzere 11 alanda personel alacağını da belirtti. Devlet Su İşleri genel müdürlüğünde görev almak isteyen vatandaşlar şartları merak edip ilan sayfasına bakmaya başladı. 11 alanda işçi alınacağı yönünde çıkan haberlerin ardından kadro şartlarının ne olduğu da merak ediliyor. İlanın detaylarına İŞKUR sayfasından detaylı bir şekilde ulaşılabilir.