Çanakkale'nin Ayvacık ilçesindeki Assos Antik Limanı'nda yapılan ıslah çalışması görenlerin içini acıttı...

Tüm itirazlara rağmen Assos Antik Kenti ve Assos Antik Limanı’nda yapılan “kaya ıslahı projesi” son hali ile gündeme geldi.

Çanakkale'nin Ayvacık ilçesindeki Assos Antik Limanı'na inen yolun sol kısmındaki yamaçta yer alan kayalar ve taş parçaları depremler ve doğa koşullarının etkisiyle düşmeye başlamış ve afet bölgesi olarak ilan edilen yamaçtaki büyük kayaların ıslah çalışmaları yapılacak denmişti.

13-14-15-16-17 Ocak tarihine dikkat! Banka 30 bin TL kimlik numaranızdan ödeme yapacak! Tek başvuru yeterli olacak 13-14-15-16-17 Ocak tarihine dikkat! Banka 30 bin TL kimlik numaranızdan ödeme yapacak! Tek başvuru yeterli olacak

Komşumuz Assos Antik Kenti

1’inci Derecede Arkeolojik Sit ve Doğal Sit Alanı olan Assos Antik Kenti ve Antik Limanı’nda yapılan "kaya ıslahı" çalışmaları adı altında yapılanlar sorular eşliğinde sosyal medyada gündem olurken mahkeme kararına rağmen kulanılan ağır makineler sonrası geldiği son durum şüphe uyandırdı.

Daha önce ise Çanakkale Valiliği, Assos’ta yapılan çalışmalardaki iş makinesi kullanımını, yol ve seki oluşumunu kabul etmemişti ancak kullanıldı.

Assos Antik Limanı'ndaki turistik tesisler, 'afet bölgesi' ilanıyla yamaçta yapılan kıyımın ardından 15 ay sonra hizmete açıldı ve Assos Antik Limanı'nın son hali de gözler önüne serildi.