Isparta’da yoğun kar yağışı hayatı felç etti. Kentin büyük bölümüne günlerdir elektrik verilemiyor. Bakan Fatih Dönmez, Isparta'da elektrik faturaları için son dakika açıklaması yaptı.

Yoğun kar yağışı nedeni ile günlerdir elektrik kesintisinin yaşandığı Isparta'da hala kentin bir bölümüne Elektrik verilemiyor. Vatandaşlar ısınmakta güçlük çekerken enerji bakanı Fatih Dönmez elektrik faturaları ile ilgili son dakika açıklaması yaptı. Bakan Dönmez, Isparta'da yaşayan vatandaşların elektrik faturası tahsilatlarının bir ay ertelendiğini duyurdu.

Isparta'da yoğun kar yağışı nedeni ile başlayan elektrik kesintilerinin ardından kentte yavaş yavaş Hayat normale dönerken Hala elektrik verilemeyen 7 Köy olduğu öğrenildi. Enerji Bakanı Fatih Dönmez bölgeye giderek incelemelerde bulunurken 10 yıllık arızanın tek bir günde yaşandığını dile getirdi. Bakan Dönmez aynı zamanda kentte son durumla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

7 köyde kesintinin giderilmesi için çalışmalar sürüyor

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, günlerdir elektrik verilemeyen Isparta'da son durumu incelemek için bölgeye gitti. Yaşanan elektrik kesintisi ile ilgili son ve ileride paylaşan Fatih Dönmez, şu anda sahada 563 personelin aktif olarak görev aldığını dile getirdi. Kentin büyük bölümündeki sorunun çözüldüğünü söyleyen bakan Dönmez, hala 7 köyde elektrik kesintisi bulunduğunu dile getirdi. 7 köydeki kesintilerin giderilmesi için çalışmaların sürdüğünü belirten bakan, kentte 61 jeneratörle de kesintilere müdahale edildiğini ifade etti.

TEB bankası 50 bin TL ihtiyaç kredisi başladı TEB bankası 50 bin TL ihtiyaç kredisi başladı

Elektrik faturaları 1 ay ertelendi

Diğer yandan kar yağışı ile birlikte başlayan elektrik kesintisi nedeniyle zor günler geçiren Isparta halkına önemli bir haber daha verildi. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, yaşanan elektrik kesintileri nedeniyle kentte yaşayan vatandaşların elektrik faturası tahsilatlarının bir ay ertelendiğini açıkladı. Yani Isparta'da yaşayan vatandaşlar son ödeme tarihi Şubat ayı olan faturalarını Mart ayında ödeyecek.