İstanbul Şile'de denize girmek yasak mı? Şile'de denize neden girilemiyor? Denize girmek neden yasaklandı?

İstanbul Şile'de bayramda tam anlamıyla bir facia yaşandı. Akıntı ve dalgalar nedeniyle Şile'de denize giren 4 kişinin hayatını kaybetmesi sonrasında Kaymakamlık bir karar aldı. Peki son dakika Şile'de denize girmek yasaklandı mı? İstanbul Şile'de denize giriliyor mu, yasak mı?

Kurban Bayramı'nda İstanbul'dan uzağa gidemeyen vatandaşlar ve tatilciler denize girmek için İstanbul'a en yakın noktalardan biri olan Şile’yi tercih etti. Bayram boyunca Şile'de tatilci yoğunluğu yaşanırken akıntı ve dalgalar nedeniyle 4 kişi yaşamını yitirdi. Bunun üzerine Şile Kaymakamlığı da son dakika kararı alarak Şile'de Denize girmeyi yasakladı. Peki Şile'de ne zamana kadar denize girmek yasak soru işareti Şile'de denize girmek yasak mı, yasak ne zaman kalkacak?

2021 İSTANBUL ŞİLE'DE DENİZE GİRMEK YASAK MI?

İstanbul Şile Kaymakamlığı tarafından yapılan son dakika açıklaması ile birlikte ilçe plajlarında dalga yüksekliğinin 1 ila 2 metre arasında olduğunun tespit edildiği ifade edildi. Şile Kaymakamlığı açıklamasının devamında 24 Temmuz Cumartesi gününde yoğun dalga ve akıntı nedeni ile denize girmenin gün boyu yasak olduğunu duyurdu.

istanbul-silede-denize-giriliyor-mu-yasak-mi-silede-denize-girmek-neden-yasaklandi-2

Ziraat Bankası TC Kimlik Numarasına Göre Ödeme! 70.000 TL'ye Kadar Ödeme! Ziraat Bankası TC Kimlik Numarasına Göre Ödeme! 70.000 TL'ye Kadar Ödeme!

ŞİLE'DE DENİZE GİRMEK NE ZAMANA KADAR YASAK?

Şile Kaymakamlığı yazılı bir açıklama yaparken vatandaşlar ise Şile'de denize girmek ne zamana kadar yasak sorusunun yanıtını araştırmaya başladı. Kaymakamlıktan yapılan açıklamaya göre hava deniz raporları ve bölgedeki hava durumunun değerlendirilmesi sonucunda sadece 24 Temmuz cumartesi günü denize girmek yasaklandı. Ancak hava şartlarının bu şekilde devam etmesi durumunda ilerleyen günlerde de yasaklar devam edebilir.