İstanbul’da gece saatlerinde etkisini arttıran kar yağışı ile beraber yeni yasaklar da geldi. İstanbul Valisi Ali Yerlikaya sosyal medyadan yaptığı açıklamada bugün yolcu otobüslerinin otogarlardan çıkışına izin verilmeyeceğini belirtirken İstanbul’a Anadolu ve Trakya’dan kamyon ve tır girişinin de yasaklandığını duyurdu. Ayrıca 11 Mart 2022 AVM açılış kapanış saatleri de değişti.

İstanbul’da günlerdir uyarısı yapılan kar yağışı gece saatlerinde etkisini arttırdı. Kent adeta beyaz örtü ile kaplanırken İstanbul Valiliği ise yeni tedbir kararlarını duyurdu. Bugün tedbir amaçlı İstanbul’da tüm otogarlardan otobüs çıkışı durduruldu. Ayrıca tır ve kamyonların da kente girişleri yasaklandı. İstanbul Valisi Ali Yerlikaya sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada zorunlu olmadıkça trafiğe çıkılmamasını istedi.

Otogarlardan otobüs çıkışı durduruldu

İstanbul’da etkili olmaya devam eden kar yağışının hayatı olumsuz etkilememesi için yeni önlemler alınmaya devam ediyor. İstanbul Valiliği bugün İstanbul’da bulunan tüm otogarlardan yolcu otobüsü çıkışını yasakladı. Esenler, Harem, Alibeyköy, Ataşehir dahil tüm otogarlardan şehirlerarası otobüs seferleri ikinci bir duyuruya kadar durduruldu.

istanbula-yeni-kar-yasaklari-geldi-otogarlardan-cikislar-yasaklandi-kamyon-tir-giris-cikisi-durd-3

TIR ve kamyon girişi yasaklandı

Diğer yandan dün açılan TIR ve kamyon girişleri kar yağışının etkisini arttırması ile birlikte bir kez daha durduruldu. İstanbul Valisi Yerlikaya, İstanbul’da süren kuvvetli kar yağışı ve buzlanma dolayısıyla İstanbul’a Anadolu ve Trakya istikametlerinden kamyon ve TIR girişinin yasaklandığını duyurdu. Vali Yerlikaya, ikinci bir duyuruya kadar yasakların süreceğini söyledi.

Trabzon Üniversitesi'nde Personel Alımı İlanı Yayımlandı! 11 Kişi Alınacak! Trabzon Üniversitesi'nde Personel Alımı İlanı Yayımlandı! 11 Kişi Alınacak!

11 Mart 2022 AVM açılış kapanış saatleri

İstanbul 11 Mart AVM açılış kapanış saatleri de değişti. Kentte okulların ve kamu görevlilerinin çalışmaması nedeniyle trafik azalsa da kar yağışını etkisini arttırdığı saatlerde yoğunluk da artıyor. Bu nedenle vatandaşların soğuk havalarda tercih ettikleri AVM'lerin çalışma saatleri de değişti. İstanbul 11 Mart AVM açılış kapanış saatleri 12.00-19.00 arası oldu. Bugün kent genelinde tüm AVM’ler 12’de açılacak 19.00’da kapanacak.

Vali Yerlikaya uyardı

Diğer yandan İstanbul Valisi Ali Yerlikaya sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada İstanbulluları uyardı. Şiddetli kar yağışının kentte etkili olmaya devam ettiğini söyleyen Vali Yerlikaya, trafikte sorun yaşanmaması için mecbur kalmadıkça araçla trafiğe çıkılmamasını istedi.