AW218019

Cumhurbaşkanı onayı ile 15 milyon emekliye 10000 TL ek ödeme verilecek Cumhurbaşkanı onayı ile 15 milyon emekliye 10000 TL ek ödeme verilecek
Türkiye'ye cumartesi gecesi Marmara'dan giren yoğun kar yağışları dün gün boyunca bölgede etkili oldu. Hafta boyunca ülkede etkisini göstereceği belirtilen kar yağışı ülkeyi yeniden kış koşullarına sokacak. Cumartesi gecesi başlayan yoğun kar yağışının kent genelinde etkili olduğunu aktaran AKOM, İstanbul'daki kar kalınlığının yüksek bölgelerde 30 santimetreye kadar ulaştığını kaydetti. Kentte Sarıyer, Üsküdar ve Kadıköy'de kar kalınlığının 20 santimetreye kadar çıktığı, Beykoz ve Hadımköy gibi bölgelerde ise kar kalınlığının 50 santimetreyi gördüğü ifade edildi.


Marmara'da kar yağışı çarşamba günü kesilecek


Marmara Bölgesi'nde etkisini gösteren yoğun kar yağışlı ve soğuk havanın yer yer kesilerek çarşamba gününe kadar süreceği kaydedildi. Çarşamba günü Marmara'yı terk edecek kar yağışlarının ardından perşembe günü hava sıcaklığı da yükselecek. Kar yağışının İstanbul'u terk edeceği perşembe gününe kadar hava sıcaklıkları, mevsim normallerinin 4 ila 8 derece altında kalacak. Özellikle Silivri Binkılıç, Beykoz ve Karlıtepe gibi kar kalınlığının 50 santimetreye çıktığı yerlerde yolları açmak için birçok ekibin çalışma yürüttüğünün altı çizildi.

AW218019

Kent genelinde binlerce personel seferber edildi


Kar nedeniyle kapanan yolları açma çalışmalarına Yol Bakım, İBB İtfaiyesi, İSKİ, İBB Trafik Müdürlüğü ve Beyaz Masa gibi toplamda 27 birimin katıldığı aktarıldı. Gelen bilgilere göre İstanbul genelinde etkisini gösteren kuvvetli rüzgarlardan dolayı 218 ağaç ve direk devrildi. Kuvvetli rüzgarların etkisiyle 106 araçta hasar meydana geldi ve 7 evin de çatısı çöktü. İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin toplamda bin 351 araç ve 7 bin 31 personeliyle olaylara müdahale ettiği aktarıldı. Karayollarının belli bölgelerinde meydana gelen buzlanmadan dolayı ekiplerin birçok bölgede çalışmalar yürüttüğü kaydedildi.