Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan uyarılara göre İstanbul'da 4 gün etkili olacak yoğun kar yağışı bekleniyor. 9 Mart 2022 Çarşamba günü kar yağışının başlaması beklenirken özellikle perşembe ve cuma günleri yoğun olacağı tahmin ediliyor. Peki, İstanbul'da kar yağışı ne zaman başlayacak? İstanbul'da kar kaç gün sürecek?

TBMM geçti: 150 bin TL faizsiz kredi başladı! TBMM geçti: 150 bin TL faizsiz kredi başladı!

İstanbul'da beklenen yoğun kar yağışı nedeniyle meteoroloji ve AKOM peş peşe uyarılar yayınlamaya devam ediyor. Yapılan uyarılara göre İstanbul'da çarşamba günü akşam saatlerinde başlayacak olan kar yağışı 4 gün boyunca etkili olacak. Meteoroloji Genel Müdürlüğü İstanbul hava durumu içinde yeni bilgiler paylaştı. Peki, İstanbul'da kar yağışı ne zaman saat kaçta başlayacak? İstanbul'da kar kaç gün sürecek?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan uyarılar sonrasında İstanbul'da kar yağışı için hazırlıklar başladı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyeleri tuzlama çalışmalarına başlarken aynı zamanda çok sayıda ekip hazır bulunuyor. Vatandaşlar da kendi önlemlerini almak için bugün kar yağışının saat kaçta başlayacağını araştırmaya başladı. Peki, İstanbul'da 9 Mart Çarşamba kar yağışı saat kaçta başlayacak? İstanbul'da kar yağışı ne zaman başlayacak ve kaç gün devam edecek?

9 Mart İstanbul'da kar yağışı ne zaman başlayacak?

AKOM ve meteoroloji tarafından yapılan uyarılara göre 9 Mart çarşamba akşamı İstanbul'da yoğun kar yağışı etkili olmaya başlayacak. Ancak şu saatlerde İstanbul'un Avrupa Yakası'nda Trakya bölgesinde kar yağışının etkili olmaya başladığı bildirildi. Beylikdüzü, Büyükçekmece ve Esenyurt'un yüksek kesimlerinde aralıklarla kar yağışı görülüyor. Meteoroloji uzmanları ise asıl kar yağışının perşembe ve cuma günü etkili olacağını söylüyor. Aynı zamanda kar yağışı ile beraber İstanbul'a Sibirya soğukları da gelecek.

İstanbul'da kar yağışı kaç gün sürecek?

İstanbul'da beklenen kar yağışı son 35 yılın en yoğun kar yağışı olarak biliniyor. Kar yağışı haberlerinin gelmesi ile birlikte Türk Hava Yolları birçok seferini iptal etti. Aynı zamanda İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyeleri de teyakkuz durumuna geçti. 9 Mart çarşamba günü başlayacak olan kar yağışının 15 Mart pazar gününe kadar devam edeceği tahmin ediliyor.