İstanbul'da öldürülen Ukraynalı model Anzelika Srabiants'in ölümündeki korkunç sır aralandı...

İstanbul'da öldürülen Ukraynalı model Anzelika Srabiants'in ölümündeki korkunç sır aralandı...

Anzelika Srabiants'in balkondan düşerek hayatını kaybettiğinin belirlendiği olayda yeni gelişmeler yaşandı. Ukraynalı modelin son anlarına ait kamera görüntüleri ve bir arkadaşıyla yaptığı görüşme de dava dosyasına girdi.

Söz konusu görüşmede modelin, bir arkadaşına "Korkuyorum. Gelip beni öldüreceğini söyledi. Sırtımda ve kolumda artık ömür boyu kalacak izler ve yaralar var." dediği anlaşıldı.

10 Haziran'da Sancaktepe'de meydana getiren olayda, Ukraynalı modelin son anlarının yer aldığı kamera kaydı izleyenleri dehşete düşürmüş, İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü soruşturma kapsamında ise o sırada Srabiants'in yanında bulunan B.E. hakkındaki suçlamaları kabul etmese de tutuklanmıştı. Son gelişmelerle savcılık olayın perde arkasını araladı ve sır ölümü aydınlattı.

Sır ölümde gizem ortaya çıktı! Ukraynalı model Anzelika Srabiants bakın nasıl öldü: Balkondaki kemer... - Internet Haber

İddianameye göre, ikili yemekten dönerken aralarında tartışma başladı ve Anzelika Srabiants hareket halindeki taksiden inmeye çalıştı. Bu sırada taksi şoförünün aracı kenara çekmesi ile Srabiants araçtan indi ancak ikili sonrasında başka bir taksiye binerek evin yolunu tuttu. Çift eve girdikten sonra B.E. lavobaya girip çıktı ve Anzelika Srabiants ise balkondan seslendi.

cc

Olay sırasında B.E. ise telefon kamera kaydını açarak "bak ben bir şey yapmıyorum" diye kayıt yaptı. "Gel" anlamına gelen "come come come" diye seslendiği, Srabiants'ın ise "lütfen" manasında "please please please" diyerek bağırdığı ve bir müddet sonra yüksek sesli bir çarpma sesinin geldiği tespit görüldü.

Savcılık, ikilinin eve geldikten sonra Anzelika Srabiants'ın sebebi anlaşılmayacak şekilde balkon demirlerine tutunarak kendini sarkıttığını kaydederken, B.E. ise kamerada görüntüsünün kesildiği bölümde sevgilisini kurtarmaya çalıştığını söyledi. Bunun üzerine savcılık, B.E. hakkında 'ihmali davranışla kasten öldürme' ve 'kişiyi hürriyetinden yoksun kılma' suçlarından toplamda 25 yıla kadar hapis cezası istemiyle iddianame düzenlendi.

Ancak iddianamenin gönderildiği Anadolu 3. Ağır Ceza Mahkemesi'nde kabul edilmedi ve B.E. hakkında 'tasarlayarak canavarca hisle veya eziyet çektirerek öldürme' ve 'kişiyi hürriyetinden yoksun kılma' suçlarından yeniden dava açıldı. Bu davada ise B.E.'nin ağırlaştırılmış müebbet ve 5 yıla kadar hapsi talep edildi.

balkon

Ziraat Bankası TC Kimlik Numarasına Göre Ödeme! 70.000 TL'ye Kadar Ödeme! Ziraat Bankası TC Kimlik Numarasına Göre Ödeme! 70.000 TL'ye Kadar Ödeme!

Mahkeme ilk kararında B.E.'nin tutukluluk halinin devamına karar verirken, bu arada yeni bir gelişme ile dosyaya Anzelika Srabiants'ın Sasha isimli bir arkadaşıyla konuşmaları da girdi. Srabiants'ın arkadaşına, "Sen köpeğinin beni neredeyse sakat bıraktığını unuttun. Ve beni ilk kez ve ikinci kez nasıl dövdüğünü. O neredeyse beni öldürüyordu. Bundan sonra bu adamı hayatımda görmek istediğimi mi düşünüyorsun? " gibi sözler duyuldu.

Yine aynı arkadaşıyla bir başka konuşmasında Anzelika Srabiants , "Korkuyorum. Gelip beni öldüreceğini söyledi. Benim oturup beni öldüreceği günü beklememi söyledi. Bu gerçek bir tehdit. Sırtımda ve kolumda artık ömür boyu kalacak izler ve yaralar var. Bunlar köpek dişlerinin izleri. Paranoya değil" dediği duyuldu.

Şimdi ise önümüzdeki aylarda görülecek davada B.E.'nin nasıl bir savunma yapacağı merak konusu oldu.