İstanbul'da 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü nedeniyle Taksim'e çıkmak isteyen gruplara polis yine izin vermedi ve yine sert müdahale geldi...

İstanbul'da 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü nedeniyle Taksim'e çıkmak isteyen gruplara polis yine izin vermedi ve yine sert müdahale geldi...

Türkiye tarihinde belki de emeğin en çok ezildiği, en yok sayıldığı bu zamanda, ekonomik yıkımın altında kalan işçi ve emekçiye yine gözaltı ve müdahale kararları uygulandı. Polis, slogan atarak yürüyen gruba müdahale ederken şimdiye kadar ile 12 kişi gözaltına alındı.

1

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü nedeniyle Taksim çevresinde polis, geniş güvenlik önlemleri alırken Taksim'e çıkan yollar da trafiğe kapatıldı. Taksim'e yürümek isteyen emekçilere izin verilmezken, daha önce Taksim'in göbeğinde yapılan gerici basın açıklamaları ve izin verilen dinci örgütler akıllara geldi. Suriyeli eylemlerine, kutlamalarına müdahale etmeyenler, emek gününde emekçiye müdahale etti.

iPhone 15 Üretmesi Kadar Maliyeti de Yüksek! Bu Model Apple'ı Çok Zorladı! iPhone 15 Üretmesi Kadar Maliyeti de Yüksek! Bu Model Apple'ı Çok Zorladı!

TÜRKİYE'DE EMEKÇİ VATANDAŞ;

Resim

TÜRKİYE'DE SURİYELİ VE DİĞER MÜLTECİLER;

Suriyelilerin Taksim'deki kutlaması tartışılıyor | Gündem Haberleri

Dolayısı ile 1 Mayıs sosyal medyada elede edilebilen Taksim kareleri ile yer buldu.

Sabah saatlerinde Şişli Harbiye'de ara sokaklarında 8'i kadın, 4'ü erkek 12 kişi ellerinde dövizlerle Taksim Meydanı'na yürümek istedi ancak Polis, slogan atarak yürüyen gruba müdahale etti.

Tıp Öğrencileri Komisyonu (TÖK) üyesi olduğu öğrenilen grup gözaltına alınarak polis merkezine götürülürken ayrıca yine başka bir grup Kurtuluş'tan Taksim'e yürümek isterken gözaltına alındı.

Cihatçılardan Taksim'de Halep eylemi - Evrensel