İstanbul patlama son dakika haberleri ajanslardan gelmeye başladı. Beyoğlu ve Yenibosna'da patlama sesleri duyuldu. İşte haberimizin detayları ve en son gelişmeler...

İstanbul patlama son dakika haberleri ajanslardan gelmeye başladı. Beyoğlu ve Yenibosna'da patlama sesleri duyuldu. İşte haberimizin detayları ve en son gelişmeler... Beyoğlu'nda yer altı kabloları yanısıra rögar kapağında patlama yaşandı. Tedbir hedefli 4 bina tahliye edilirken, binada kalan yaşlıların çıkarılmasına itfaiye erleri yardım etti.

Cumhurbaşkanı onayı ile 15 milyon emekliye 10000 TL ek ödeme verilecek Cumhurbaşkanı onayı ile 15 milyon emekliye 10000 TL ek ödeme verilecek

Beyoğlu, Yenibosna patlama sesleri! İstanbul patlama haberleri nedir?

Saat 08.30 sıralarında yer altı kablolarında yanma ortaya geldi. Yanma nedeniyle rögar kapağı patladı. Patlama nedeniyle büyük panik yaşandı. İhbar üstüne vaka yerine itfaiye ve polis ekipleri sevk edildi. Tedbir hedefli sokakta tespit edilen 4 bina tahliye edildi. Binada tespit edilena yaşlıların çıkması amacıyla itfaiye erleri seferber oldu. Kedisini evde unutan bir vatandaş ise panik yaşadı. Boşaltılan binaya giren itfaiye erleri kediyi kurtararak sahibine teslim etti.
Şiddetli bir patlama olduğunu bildiren Altuğ Eroğlu, “08.30 seviyesinde rögar kapağı patlama ortaya geldi. Şiddetli bir patlama oldu, yaralı yok” dedi.

Rögar kapağının havaya uçtuğunu gören bir vatandaş, “Kapak fırladı. Evde esasen bir ses duyuyorduk, tesadüfen cama yöneldim. Kapağın havaya fırladığını gördüm. İçinden dumanlar çıktı. Binayı boşalttık. Köpeklerimi de aldım” ifadelerini kullandı.