Tüm Türkiye genelinde son aylarda iyiden iyiye hissedilen kuraklık nedeniyle barajların doluluk seviyeleri yüzde 20'lere kadar indi. Uzmanlar, ocak ayının ortasından itibaren Türkiye'de yağışlı bir hava dalgasının etkisini göstereceği belirtiyor ancak bu

Tüm Türkiye genelinde son aylarda iyiden iyiye hissedilen kuraklık nedeniyle barajların doluluk seviyeleri yüzde 20'lere kadar indi. Uzmanlar, ocak ayının ortasından itibaren Türkiye'de yağışlı bir hava dalgasının etkisini göstereceği belirtiyor ancak bu yağışların da istenen seviyede olmayabileceği kaydediliyor. Özellikle İstanbul'da su sorununu çözmek için bulutlara yağmur bombası atmak ve musluklara tasarruf aparatlarının takılması gibi çözümler ön plana çıkıyor.

İstanbul'da su kesintisi iddiası!


İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul'un karşı karşıya kaldığı su sorunuyla ilgili önemli değerlendirmelerde bulundu. Şimdilik herhangi bir su kesintisi planlaması yapmadıklarını kaydeden İmamoğlu, yağmur bombası da dahil birçok teknik konunun masaya yatırılabileceğini beyan etti. Başlıca gündem maddelerinden birinin kuraklık olduğunun altını çizen İmamoğlu, Aralık ayında İstanbul'a düşeceğini bekledikleri yağış miktarının yüzde 20'sini alabildiklerini kaydetti.


Bakan Kurum'a Kanal İstanbul eleştirisi: "Utanılacak açıklamalar"


Yarından sonra bir yağış beklediklerini belirten İmamoğlu, Ocak ayının ortasından sonraki süreçten umutlu olduklarını dile getirdi. Kanal İstanbul projesinin başlayacağını söyleyen Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'un açıklamasıyla ilgili de konuştu. İstanbul'un böylesine ciddi bir kuraklıktan geçerken Bakan Kurum'un Kanal İstanbul'u gündeme getirdiğini belirten İmamoğlu, bu açıklamaya ilişkin gazetecilerin soracağı sorulara ihtiyaç duyulduğunu dile getirdi. İstanbul'un ana gündem maddesinin kuraklık ve deprem olduğunun altını çizen İmamoğlu, "Kanal İstanbul ile ilgili söylemlerin "utanılacak açıklamalar" olduğunu aktardı.