Son dakika İstanbul ulaşım zammı gelişmesi yaşandı. İstanbul'da ulaşıma zam yapılması günlerdir konuşuluyordu. Bugün yapılan son toplantı ile birlikte İstanbul'da ulaşıma %40 zam yapıldı. Bu zam sonrasında İstanbul kart tek geçiş ücreti 7.67 lira olurken Aylık mavi kart Abonman 602 lira, öğrenci kartı aylık Abonman 109 liraya yükseldi. Sadece toplu ulaşıma değil aynı zamanda minibüs ve taksi ücretlerine de zam geldi.

İstanbul'da ulaşım zammı kararı bugün yapılan UKOME toplantısı sonrasında alındı. Son dakika haberine göre İstanbul'da ulaşıma %40 zam yapıldı. İBB daha önce yapılan 2 toplantıda %50 zam istemiş ve oynama ile reddedilmişti. Bugün yapılan 3. toplantı yine zam gündemi ile gerçekleşti. Toplantı sonunda ise İstanbul'da ulaşıma %40 zam yapılması kararı verildi.

İstanbul'da yeni ulaşım ücreti tarifesi

İstanbul'da ulaşım zammı son dakika haberi sonrasında tam elektronik bilet ücreti 7,67 Lira, Tam Abonman ücreti 602 lira, öğrenci Abonman ücreti 109 lira, ilk aktarma 5,48 lira oldu. Yapılan zamlar sonrasında sosyal medya ayağa kalkarken vatandaşların artık sokağa çıkacak gücünün kalmadığını belirtildi. Çünkü zamlar sadece toplu taşıma ile sınırlı kalmadı. Aynı zamanda minibüs ve taksimetre ücretleri ne de zam yapıldı.

istanbulda-ulasima-oyle-bir-zam-geldi-ki-kimse-evden-cikamayacak-iste-istanbulda-ulasimin-yeni-t-3

Minibüs ve taksi ücretlerine zam

İstanbul'da ulaşım zammı toplu taşıma ile sınırlı değil. Aynı zamanda minibüs ve sarı taksi ücretlerine de zam geldi. Bugün alınan karar sonrasında minibüs indi bindi ücreti 3,75 Tl den 5,25 TL'ye yükselirken Sarı Taksi taksimetre açılış ücreti ise 9,8 liraya yükseldi. Taksilerde kısa mesafe ücreti ise 20 liradan 28 liraya çıkarıldı. Yine bugün alınan kararlar doğrultusunda okul servis ücreti 554 liraya personel servis ücreti ise 295 liraya yükseldi. Taksi dolmuş ücretlerinin ise 7,25 liradan 10 liraya yükseltildi açıklandı.

Sosyal medya ayağa kalktı

İstanbul ulaşım zammı son dakika haberi sonrasında sosyal medya adeta ayağa kalktı. Artık zamlar nedeniyle vatandaşlar nefes almakta güçlük çekerken bundan sonra toplu taşıma kullanmak bile neredeyse hayal oldu. Sosyal medya kullanıcıları hem hükümete hem de İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne tepki gösteriyor.

iPhone 15 Üretmesi Kadar Maliyeti de Yüksek! Bu Model Apple'ı Çok Zorladı! iPhone 15 Üretmesi Kadar Maliyeti de Yüksek! Bu Model Apple'ı Çok Zorladı!

Zam öncesi tarife

istanbulda-ulasima-oyle-bir-zam-geldi-ki-kimse-evden-cikamayacak-iste-istanbulda-ulasimin-yeni-t-4