Sert kış koşulları nedeniyle İstanbul genelindeki yüz yüze eğitimin bugün yapılmayacağı bildirilmişti. Bu gece yaşanacak buzlanma ve soğuklar nedeniyle yarın birçok olumsuzluğa davetiye çıkabileceği kaydedildi. Sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, yarın (18 Şubat perşembe) İstanbul genelinde yüz yüze eğitimin gerçekleştirilemeyeceğini bildirdi. Vali Yerlikaya, buzlanma konusunda dikkatli olunması gerektiği uyarısında bulundu.


İstanbul'da kar yağışı daha ne kadar devam edecek?


Peki İstanbul'da kar yağışı daha ne kadar devam edecek? NTV'nin Meteoroloji Editörü olan Dilek Çalışkan'dan gelen bilgilere göre kent genelinde yarından itibaren zayıflayacak kar yağışları, perşembe ve cuma günü yerini sağanak yağışa bırakacak. Bu gece yarısı ile yarın sabah saatlerinde kar yağışının kent genelinde süreceğini aktaran Dilek Çalışkan, poyrazın hafifleyeceğini ve kar yağışının kesileceğini kaydetti. Sıcaklıklarda yarın bir yükselme görüleceğine değinen Çalışkan, bu nedenle kar yağışının sulu kara ve ardından sağanak yağmura dönüşeceğini ifade etti.

Hafta sonu sıcaklıklar artacak


Yarından sonra görülecek yağışların don riskinin de düşürdüğünü kaydeden Çalışkan, cuma günü kentin bazı bölümlerinde zayıf sulu karın görülebileceğini belirtti. Hafta sonu sıcaklıkların 8 dereceye kadar yükseleceğini aktaran Dilek Çalışkan, pazartesi günü sıcaklıkların 15 dereceye yükseleceğini tahmin edildiğini aktardı. Öte yandan Karadeniz Bölgesi'nde cuma gününe kadar kar yağışlarının devam edeceğini bildiren Çalışkan, Ankara'da perşembe gecesi ile cuma günü orta kuvvette kar yağışının beklendiğini kaydetti. Batı Karadeniz'de yoğun kar yağışının yarın tekrar etkili olacağını söyleyen Çalışkan, Ege ve Akdeniz için bu gece zirai don tehlikesinin bulunduğunu ifade etti. Pazar gününe kadar ülke olarak üşüyeceğimizi kaydeden Çalışkan, yeni haftayla beraber sıcaklıkların da artacağını bildirdi.