İSKİ son dakika İstanbul'da su kesintisi açıklaması yaptı. İstanbul'da 1 ve 2 Mart tarihlerinde 7 ilçede arıza onarımı nedeniyle su kesintisi yapılacak. Peki, 1 Mart 2022 su kesintisi olacak ilçeler hangileri? 2 Mart 2022 su kesintisi olacak ilçeler hangileri?

İstanbul'da su kesintisi son dakika haberi geldi. İSKİ bu sabah saatlerinde bir açıklama yaparak İstanbul'da bazı ilçelerde 2 gün sürecek arıza onarımı nedeniyle su kesintisi olacağını duyurdu. İSKİ tarafından yapılan açıklamada Ömerli içme suyu arıtma tesislerine su sağlayan isale hattında arıza meydana geldiği belirtilirken 1 Mart 2022 Salı günü ile 2 Mart çarşamba günü su kesintisi yapılacağı bildirildi. Kesinti tam 2 gün boyunca devam edecek. Üsküdar Ümraniye ve Beykoz ilçelerinin bir kısmına Tam 18 saat süreyle su verilmezken Ataşehir, Maltepe, Pendik ve Tuzla ilçelerinin bazı mahallelerine ise 2 Mart günü sabah 05.00 ile 23.00 arasında Su verilemeyecek.

İstanbul 1 Mart 2022 Salı günü su kesintisi olacak ilçeler

İstanbul'da 1 Mart 2022 salı günü sabah 09 ile 2 Mart 2020 ila 03.00 saatleri arasında 18 saat süreyle bazı ilçelerde su kesintisi yapılacak. İstanbul'da su kesintisi olacak ilçeler ve mahalleler şu şekilde;

Üsküdar İlçesi: Ferah, Küçükçamlıca, Kısıklı, Burhaniye, Kirazlıtepe, Mehmet Akif Ersoy,  Yavuztürk, Bahçelievler, Güzeltepe, Kandilli,  Küçüksu,  Bulgurlu,  Kuleli, Cumhuriyet ve Küplüce Mahalleleri.

Ümraniye İlçesi: Namık Kemal, Esenevler, İstiklal,  Atatürk, Tantavi,  Yamanevler, Armağan evler,  Hekimbaşı, Atakent, Saray, Kazım Karabekir, Site, Topağacı,  Elmalı,  Kent, Dumlupınar ve İnkılap Mahalleleri.

Beykoz İlçesi:  Yeni Mahalle’nin bir kısmı. 2 Mart 2022 Çarşamba 05.00 ila 23.00 saatleri arasında 18 saat süre ile kesinti uygulanacak mahalleler:

QNB şifreniz varsa, başvuru yaparak 70000 TL ödeme verilecek! Bankaya gitmenize de gerek kalmayacak QNB şifreniz varsa, başvuru yaparak 70000 TL ödeme verilecek! Bankaya gitmenize de gerek kalmayacak

Ataşehir İlçesi: Yeni Çamlıca, Mimar Sinan, Mevlana, İnönü, Kayışdağı,  Atatürk, Yenişehir ve Ferhatpaşa Mahalleleri.

Maltepe İlçesi: Fındıklı Mahallesi.

Pendik  İlçesi:  Kaynarca, Doğu, Batı, Bahçelievler, Yeni Mahalle, Sapanbağları,  Yeşil Bağlar, Orhangazi, Güzelyalı, Esenyalı ve Ahmet Yesevi Mahalleleri.

Tuzla İlçesi: İstasyon, Yayla, Cami, Postane, Evliya Çelebi, Aydıntepe ve Fatih Mahalleleri.