İSKİ son dakika İstanbul'da su kesintisi açıklaması yaptı. İstanbul'da 1 ve 2 Mart tarihlerinde 7 ilçede arıza onarımı nedeniyle su kesintisi yapılacak. Peki, 1 Mart 2022 su kesintisi olacak ilçeler hangileri? 2 Mart 2022 su kesintisi olacak ilçeler hangileri?

İstanbul'da su kesintisi son dakika haberi geldi. İSKİ bu sabah saatlerinde bir açıklama yaparak İstanbul'da bazı ilçelerde 2 gün sürecek arıza onarımı nedeniyle su kesintisi olacağını duyurdu. İSKİ tarafından yapılan açıklamada Ömerli içme suyu arıtma tesislerine su sağlayan isale hattında arıza meydana geldiği belirtilirken 1 Mart 2022 Salı günü ile 2 Mart çarşamba günü su kesintisi yapılacağı bildirildi. Kesinti tam 2 gün boyunca devam edecek. Üsküdar Ümraniye ve Beykoz ilçelerinin bir kısmına Tam 18 saat süreyle su verilmezken Ataşehir, Maltepe, Pendik ve Tuzla ilçelerinin bazı mahallelerine ise 2 Mart günü sabah 05.00 ile 23.00 arasında Su verilemeyecek.

İstanbul 1 Mart 2022 Salı günü su kesintisi olacak ilçeler

İstanbul'da 1 Mart 2022 salı günü sabah 09 ile 2 Mart 2020 ila 03.00 saatleri arasında 18 saat süreyle bazı ilçelerde su kesintisi yapılacak. İstanbul'da su kesintisi olacak ilçeler ve mahalleler şu şekilde;

Üsküdar İlçesi: Ferah, Küçükçamlıca, Kısıklı, Burhaniye, Kirazlıtepe, Mehmet Akif Ersoy,  Yavuztürk, Bahçelievler, Güzeltepe, Kandilli,  Küçüksu,  Bulgurlu,  Kuleli, Cumhuriyet ve Küplüce Mahalleleri.

Ümraniye İlçesi: Namık Kemal, Esenevler, İstiklal,  Atatürk, Tantavi,  Yamanevler, Armağan evler,  Hekimbaşı, Atakent, Saray, Kazım Karabekir, Site, Topağacı,  Elmalı,  Kent, Dumlupınar ve İnkılap Mahalleleri.

Beykoz İlçesi:  Yeni Mahalle’nin bir kısmı. 2 Mart 2022 Çarşamba 05.00 ila 23.00 saatleri arasında 18 saat süre ile kesinti uygulanacak mahalleler:

Ataşehir İlçesi: Yeni Çamlıca, Mimar Sinan, Mevlana, İnönü, Kayışdağı,  Atatürk, Yenişehir ve Ferhatpaşa Mahalleleri.

Maltepe İlçesi: Fındıklı Mahallesi.

Pendik  İlçesi:  Kaynarca, Doğu, Batı, Bahçelievler, Yeni Mahalle, Sapanbağları,  Yeşil Bağlar, Orhangazi, Güzelyalı, Esenyalı ve Ahmet Yesevi Mahalleleri.

Ziraat Bankası kendi Bankası'ndan emekli maaşı alan vatandaşlara 20.000 TL ödeme yapıyor Ziraat Bankası kendi Bankası'ndan emekli maaşı alan vatandaşlara 20.000 TL ödeme yapıyor

Tuzla İlçesi: İstasyon, Yayla, Cami, Postane, Evliya Çelebi, Aydıntepe ve Fatih Mahalleleri.