İstanbullulara müjde! 1 Ocakta Doğalgaza İndirim Geliyor!

Ziraat Bankası TC Kimlik Son Rakamları 0-2-4-6-8 Olanlar Duyurdu: 10.000 TL Üzerinde EK ÖDEME ve KREDİ! Ziraat Bankası TC Kimlik Son Rakamları 0-2-4-6-8 Olanlar Duyurdu: 10.000 TL Üzerinde EK ÖDEME ve KREDİ!

Yeni yıla sayılı günler kadar indirim haberleri peş peşe geliyor. Vatandaşların ay sonunu zor getirmesine sebep olan faturalar gittikçe kabarık hale geliyor. Elektrik, su, doğalgaz faturaları artışını sürdürürken öte yandan devletin uyguladığı destekler tüm hızıyla devam ediyor. Destekten faydalanamayan fakat faydalansa da ay sonunda zor getiren vatandaşlar için yeni bir karar daha alındı.

Elektrik için indirim uygulanma haberi sanayi aboneleri için müjde olarak duyurulmuştu. Ardından doğalgaz içinde yeni bir indirim haberi olduğu müjdelendi. 1 Ocak'tan itibaren geçerli olacak olan indirim EPDK tarafından yürürlüğe konulacak. İstanbul'da bulunan tüm vatandaşların doğalgaz faturalarından %12 düşme kararı verildi. Bu yapılan indirim 1 Ocak 2023 tarihinde resmen geçerli olacak. 

İGDAŞ Konut Abonelerine Müjde!

İGDAŞ sistemine bağlı olarak mesken aboneleri bu fırsattan faydalanabilecek. Yapılan hesaplamalara göre İstanbul'da aktif olarak 5,5 milyon doğalgaz konut abonesi bulunuyor. EPDK almış olduğu karar sonrasında %12,13 düzeyinde bir indirim ile yeni yılı karşılama hedefinde. İndirim sonrası doğalgaz faturası en az 1000 TL gelen bir vatandaşın yeni yıl ile beraber hanelerine yansıyacak olan rakam 879 TL'ye kadar düşüyor.

Bu indirim 2023 yılında geçerliliğini korumaya başlıyor. Konu üzerine Esenler belediye başkanı sosyal medya hesabı üzerinden açıklamada bulundu.”Büyük bir müjde veriyoruz” diyerek EPDK yasasını düzenlendiğini İstanbul'da %12'ye oranında bir indirim olacağı söylendi ve “hayırlı olsun” denilerek ifade edildi. Ardından EPDK konu üzerinden bu açıklamayı tüm vatandaşlara duyurdu ve 2023 yılı itibariyle kararını geçerli olunacağı üzerinde vurgulamada bulunuldu.