İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Twitter hesabından İstanbul'un son nüfusunu paylaştı. İstanbul'un nüfusun da geçtiğimiz yıla oranla 378 bin 448 artış yaşandı.

Türkiye'nin Nüfus artışı bugün açıklanan veriler ile bir kez daha gözler önüne serildi. Nüfus artışının açıklanması sonrasında ise İstanbul Valisi Ali Yerlikaya Twitter hesabından son durumu paylaştı. İstanbul'un nüfusu geçtiğimiz yıla oranla 378 bin 448 kişi arttı. Toplam nüfusu ise şu anda 15 milyon 840 bin 900 oldu. Twitter hesabından konu hakkında bir paylaşım yapan Vali Yerlikaya, Türkiye'nin genel nüfusunun yüzde 18.71’lik kısmının şu anda İstanbul'da yaşadığını söyledi.

Türkiye İstatistik Kurumu bugün yaptığı açıklama ile adrese dayalı nüfus kayıt sistemi 2021 verilerini paylaştı. Verilerin paylaşılması sonrasında İstanbul Valisi Ali Yerlikaya da İstanbul'un son durumuna ilişkin bilgileri Twitter hesabından duyurdu. Vali Yerlikaya'nın açıklamasına göre İstanbul'un nüfusu geçtiğimiz yıla oranla 378 bin 448 arttı.

THY'de Part Time İş! Personel Alımları Başladı, THY İş Başvurusunda Aranan Şartlar... THY'de Part Time İş! Personel Alımları Başladı, THY İş Başvurusunda Aranan Şartlar...

İstanbul Valisi Yerlikaya Twitter'dan paylaştı

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya Twitter hesabından İstanbul'daki Son duruma ilişkin verileri paylaştı. Vali Yerlikaya paylaşımında İstanbul'un nüfusunun geçtiğimiz yıla göre 378 bin 448 arttığını dile getirdi. Bunların kayıtlı veriler olduğu göz önünde bulundurulursa İstanbul'da şu anda toplam nüfus 15 milyon 840 bin kişi oldu. Yani Türkiye'nin genel nüfusunun yüzde 18.71’i şu anda Megakent İstanbul'da yaşıyor.

Kilometre başına düşen kişi sayısı

Türkiye İstatistik Kurumu tarafından açıklanan veriler sonrasında açıklama yapan İstanbul Valisi Ali Yerlikaya tüyler ürperten bir tablo ile gözler önüne sermiş olduğu. İstanbul'un nüfusu rekor kırarken kilometre başına düşen kişi sayısı korkuttu. Şu anda İstanbul'da kilometre başına düşen kişi sayısı 3049 oldu. Ayrıca ülkemizde kaçak yollardan giren kişileri de bu tablonun içine eklersek İstanbul'da rakamlar her geçen gün artıyor ve korkutucu bir tablo ortaya çıkıyor.