Ülkemizde yaşanan ekonomik kriz ve Türk Lira’sının tarihi değer kaybı ile herkesin maaşları erimiş ve erimeye de devam ediyorken bir fırsat yurtdışından geldi. Siz de dolar ile maaş alanlardan olmak istiyorsanız kaçırmayın fırsatı!

Ülkemizin Ortadoğu ve özellikle Katar ile olan yakınlığı ve iş birlikleri malum. Siz de Katarlılarla ya da Ortadoğulularla çalışma fırsatını yakalamak isterseniz, Katar, Birleşik Arap Emirlikler, Kuveyt gibi körfez ülkeleri çok sayıda alanda yabancı personel ihtiyacı duyuyorlar.

Pandemi şartları ve kış dönemi nedeniyle yurtdışından yapılan başvurular ciddi oranda azalmış olduğundan bu ülkeler personel bulma konusunda sorunlar yaşıyor dolayısı ile bu dönemde Türkiye'den yapılacak olan başvuruların şansları oldukça yüksek.

5f54eb26adcdeb13c8766c07

Ücret konusuna gelirsek, haftalık 1000 dolar aylık 4000 dolar maaş ödemesi çok yaygın. Bununla birlikte meslekler özel gereksinim öğrenim gerektiren bir kadro ise mühendis, tekniker, sağlık personeli maaşlar tabi ki çok daha yüksek oluyor.

Haftalık maaşlarda kullanılan ücret asgari olarak 550 Dolar ile 600 dolardan başlıyor. Bu da aylık en az 2200 dolar ile 2500 maaş demek.

Sıfır ve 2. El araç alacaklar dikkat! Araçlar zamlanıyor Sıfır ve 2. El araç alacaklar dikkat! Araçlar zamlanıyor

Özellikle körfez ülkelerinde hizmet sektörü ile turizm sektörü çok ileri seviyede ve bununla birlikte kimya, petrol, enerji ve inşaat sektörleri de parlayan yıldızlar. Bu sektörlerde yabancı işçiler çok kolay bir şekilde iş bulabiliyorlar. Ülkeler ayrıca çalışanlarına yüksek maaş fırsatları, kalacak yer ve ek olanaklar da sunmakta.

dubai-sehir

Bu ülkelerdeki eleman ihtiyacı genellikle; garson, komi, aşçı yardımcısı, şef garson, aşçı, danışma personeli, karşılama görevlisi, inşaat işçisi, imalat işçisi, tekniker, teknisyen, mühendis, yolcu şoförü, makam şoförü, yük taşımacılığı, vasıfız personel, temizlik personelleri, inşaat sektöründe özel meslek grupları sıvacı, boyacı gibi, enerji alanında hem teknik personeller hem işçi kadroları, fabrika sanayi işçileri.

Başvuru yapmak için yabancı dil korkunuz varsa ise rahat olabilirsiniz zira işçi alımlarında yabancı dil şartı aranmıyor. Ancak garson, danışma, turizm alanlarında İngilizce bilmek zorunlu. Ayrıca temel düzeyde Arapça biliyorsanız şansınız çok daha yüksek. İş Başvurusu yapmak isteyenler bu ülkelerde faaliyet gösteren uluslararası iş arama bulma sitelerini takip edebilir, bu siteler üzerinden firmalar ile iletişime geçerek başvuru yapılabilirler.